VAATA TREILERIT ⟩ Kunagine Bondi-tüdruk Sophie Marceau mängib Ozoni uues filmis

Elu24
Copy
Sophie Marceau Bondi-tüdruku rollis.
Sophie Marceau Bondi-tüdruku rollis. Foto: Capital Pictures/Scanpix

Kunagine Bondi-tüdruk Sophie Marceau naaseb ekraanile François Ozoni uues filmis «Kõik läks hästi» – tundlikus, kuid elegantses ja sügavalt isiklikus loos ühe elu lõppemisest.

Ozoni «Kõik läks hästi» on tundlikult jutustatud prantsuse draama, mille keskmes on tütre ja tema sureva isa lugu. Sügavalt inimlike draamade meistri François Ozoni uus film põhineb Emmanuèle Bernheimi autobiograafilisel raamatul. Režissöör avab delikaatselt ning maitseka huumoriga selliseid tõsiseid teemasid nagu surm, lähedase kaotus ja eutanaasia.

Kui 85-aastane André (André Dussollier) saab infarkti, siis tormab Emmanuèle (Sophie Marceau) oma isa juurde. Poolest kehast halvatud mehel on mõistus selge, kui ta palub haigevoodis tütrelt abi oma elu lõpetamisel. Kuigi Emmanuèle tahaks isa palvele igati vastu olla, peab ta tunnistama vana mehe õigust oma elu üle ise otsustada.

François Ozon on alati armastanud oma publikut intrigeerida ja provotseerida. Isegi suurimatest tabuteemadest oskab ta kokku punuda inimlikult peenetundelise loo. Liigset sentimentaalsust vältides viib ta vaataja tundlikule ja tihtipeale humoorikale õnneliku lõpuga teekonnale.

Filmi peaosades on Sophie Marceau, André Dussollier, Géraldine Pailhas ja Charlotte Rampling. See esilinastus 2021. aastal Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis.

«Kõik läks hästi» jõuab kinodesse 28. jaanuaril, samal päeval kell 18.30 on kinos Artis ka erilinastus. Peale linastust kohtub Artises publikuga vähihaigete pikaajaline nõustaja ja meditsiiniõde Merike Värik, et rääkida filmis tõstatuvatest olulistest teemadest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles