Tallinna vanim peigmees oli möödunud aastal 85- ja pruut 74-aastane

Merilyn Närep
, Päevatoimetaja
Copy
Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Tallinna Perekonnaseisuametis sõlmiti eelmisel aastal 2305 abielu, vanim peigmees oli 85- ja vanim pruut 74-aastane. Populaarseimad kuud abiellumiseks olid juuli ja august, mil mõlemal sõlmiti ligi 360 abielu.

Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask märkis, et toimingute arvud on võrreldes koroonaaja algusega stabiliseerumas. «Tallinna Perekonnaseisuametis teostatud perekonnaseisu- ja rahvastikutoimingute arv on viimasel paaril aastal olnud mõjutatud liikumispiirangutest riikide vahel ning piiride taasavamine on viinud meid toimingute arvudes suures osas tagasi koroonaeelsesse aega.»

«Abielusid sõlmisime 2021. aastal 71 võrra enam kui aasta varem ja statistika näitab, et üle 47 protsendi Eestis sõlmitud abieludest sõlmiti meil. Varem toimunud perekonnasündmuste kohta väljastasime 7464 tõendit, mis oli 2493 võrra rohkem kui varasemal aastal, suurenes ka nime muutmise taotluste arv. Sündide arv küll mõnevõrra vähenes, kuid siiski võime rõõmu tunda 4472 vastsündinu üle, kelle hulgas on ka 77 paari kaksikuid,» ütles Kask.

Tallinna Perekonnaseisuametis sõlmis 2021. aastal oma abielu 801 välismaalast, kes pärinesid 59 erinevast riigist. Ühes kuus abiellujatest olid keskmiselt 17% välisriigi kodanikud. Kõige enam oli nende hulgas Venemaa (360) ja Ukraina (162) kodanikke, järgnesid Valgevene (26), Läti (25), Leedu (18) ja Suurbritannia (17). Eksootilisematest riikidest olid esindatud Alžeeria, Bangladesh, Costa Rica, Hong-Kong, Jordaania, Kõrgõzstan, Monaco, Pakistan, Sri-Lanka, Uus-Meremaa ja Venezuela.

Noorpaari poolt valitud ja soovitud kohas toimus abielutseremoonia 96 korral. Abielludes võttis 1661 naist mehe perekonnanime, 43 meest tegi otsuse naise perekonnanime kasuks. Abielu tähtpäevi tähistati Tallinna Perekonnaseisuametis pidulikult kolmel korral, kahel korral kuldpulma (50 aastat abielu) ja ühel korral teemantpulma (60 aastat abielu).

Abielu sõlmimiseks väljaspool Eestit väljastati 504 abieluvõimetõendit. Populaarsemad riigid kuhu mindi abielluma olid Venemaa ja Soome. Eksootilisemad riigid, kus sooviti abielluda olid Jaapan, Jamaika, Filipiinid, Vietnam, Kolumbia, Guatemala ja Bahrein.

Abielu lahutamiseks esitati eelmisel aastal 1227 avaldust ja registreeriti 1041 abielulahutust, mis oli 4 võrra rohkem, kui 2020. aastal.

Tagasi üles