Jan Uuspõld tõi teatrisse kolm kaasat korraga

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Irina (Marta Laan), Maša (Merle Palmiste) ja Olga (Kersti Heinloo) esimene kohtumine Veršininiga (Jan Uuspõld).
Irina (Marta Laan), Maša (Merle Palmiste) ja Olga (Kersti Heinloo) esimene kohtumine Veršininiga (Jan Uuspõld). Foto: Teet Malsroos

Kui Eesti Draamateater pühapäeval Anton Tšehhovi «Kolme õde» esietendas, ei käinud vaatamist väärt etteaste üksnes laval, vaid ka saalis.

Kui laval katsus lennukat ohvitseri Veršininit kehastanud Jan Uuspõld hakkama saada õeste Maša-Olga-Irinaga, kes teda kõik ühtviisi jumaldasid, siis saalis istus samuti kolm naist, kes vähemal või suuremal määral Jan Uuspõldu kiindunud - kohal oli sedapuhku kolm Jani naist korraga, mis draamateatri rahvale ohtralt nalja tegi, kirjutab Õhtuleht.

Küll ei istunud Uuspõllu naiste klann koos: esimene kaasa Margit Roosaar vaatas etendust II loožist, tema ja Jani tütar Laura Lisete parteri 7. reast, Jani praegune ehk neljas kaasa Gerli Tiganik istus 6. reas ning näitleja kolmas kaasa Marion Uuspõld koos enda ja Jani poja Frediga platseerus 4. reas.

Kuluaarides tekkis vaid kogu klanni kohalviibimist esietendusel ja selle järgnenud peol jälgides küsimus, miks ei ole kohal Jani teist kaasat - näitlejanna Liina Vahtrikku?

Jan ise olla oma naiste kokkutulekut esietenduspeol täie huumoriga võtnud: «Noh, ma olen kuulus näitleja ja kuulsatel näitlejatel ongi selline elu!»

Tagasi üles