K, 6.12.2023

VAATA KAVA ⟩ ETV2 moekunsti filmide kuu avab dokk Helmut Newtonist

Spekter
Copy
«Helmut Newton. Halvad ja ilusad» tutvustab moefotograafia suurkuju, kes tegi endale nime uudse lähenemisega naise kehavormide uurimisel.
«Helmut Newton. Halvad ja ilusad» tutvustab moefotograafia suurkuju, kes tegi endale nime uudse lähenemisega naise kehavormide uurimisel. Foto: ETV2

ETV2 pakub detsembri teisipäevadel vaatamiseks dokumentaalfilme moemaailma suurtest loojatest ja väljakutsetest. Teemakuu lükkab täna kell 22 käima dokumentaalfilm moefotograafia suurmeistrist Helmut Newtonist.

«Helmut Newton. Halvad ja ilusad» tutvustab moefotograafia suurkuju, kes tegi endale nime uudse lähenemisega naise kehavormide uurimisel. Newton oli ühteaegu elegantne, mänguline ja leidlik, ent samas tekitasid fotodele jäädvustatud provokatiivsed poosid ja üllatavad aksessuaarid ka palju küsimusi. Filmis saavad sõna Newtoni legendaarsed modellid Grace Jones, Isabella Rossellini, Hanna Schygulla, Claudia Schiffer jt ning ta naine June, kes heidavad valgust fotograafi glamuursele elule ja karjääri saladustele, vastates ka kiusakale küsimusele, kas ta võimestas naisi või nägi neis pelgalt seksuaalobjekte.

«Kiirmood – odava moetööstuse telgitagused»: 14. detsembril kell 22

Prantsuse dokumentalistide Gilles Bovoni ja Edouard Perrini pilguheit prügimägesid tootva ning varjatud kuritarvitustest elatuva kiirmoe telgitagustesse. Millised tagajärjed on pealtnäha odavatel ja kiiretel tarneahelatel meie planeedile ja inimkonna heaolule?

«Kingad, me rännukaaslased»: 21. detsembril kell 22

Jalanõud on alati olnud staatuse, võimu, jõukuse ja seksikuse sümbol, inimese isikupära väljendusvahend. Kuidas ja mis põhjustel on kingad läbi aja lugematuid kordi oma vormi muutnud? Prantsuse režissööri Marianne Lathami 2020. aastal valminud dokumentaalfilm on lugu kingadest läbi ajaloo.

«Arianne Phillips – kostüümid ja rollid»: 28. detsembril kell 22

Dokiprogramm valmis ETV2 ja moefilmide festivali MoekunstiKino koostöös. MoeKunsti kuu filmid tele-esilinastuvad ETV2 eetris detsembri teisipäevadel kell 22, kohe pärast uut dokumentaalsarja «Salme viikingid».

Kõik filmid on alates 7. detsembri õhtust vaadatavad veebikanalis Jupiter.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles