VARSTI KINOS «Matrixi» värske treiler näitab suure osa filmist ette ära

Spekter
Copy
Keanu Reeves filmis «Matrix: ülestõusmine» (2021)
Keanu Reeves filmis «Matrix: ülestõusmine» (2021) Foto: Filmikaader

Eile ilmus 22. detsembril kinodesse jõudva «Matrix: ülestõusmine» (The Matrix: Resurrections) uus treiler, mis näitab vaatajale suure osa filmi sündmustest juba ette ära.

Treileri kahe ja poole minuti sisse mahub nii mõndagi: filmisaagale omaseid vaatemängulisi märulistseene, reaalsustaju väänavaid visuaalefekte, aga ka romantikat. Mida sellest aga ei leia, on selge arusaam, mis kogu toimuva mõte on. Tegelased on sattunud justkui mingisse simulatsioonimaailma nõiaringi, kuid et teada saada, mis vint eelmiste filmidega võrreldes tegelikult peale on keeratud – selleks tuleb filmi ilmselt ikkagi kinno vaatama minna.

Vaata uut treilerit:

Kultussaaga neljas peatükk kannab pealkirja «Matrix: Ülestõusmine» (The Matrix: Resurrections). Filmi peaosas ehk Neo rollis on taas Keanu Reeves, ekraanil on tagasi ka Trinity (Carrie-Anne Moss), kes pole alates esimesest «Matrixi» filmist ekraanil koos olnud juba 20 aastat. Kõrvalosades astuvad üles veel Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Jada Pinkett Smith ja Daniel Bernhardt.

Filmi tegevus rullub lahti futuristlikus San Franciscos, kus habetunud ja pikkade juustega Neo, kes oma endisest elust midagi ei mäleta, on nutiseadmetest sõltuvuses ja elab halli massi keskel tavapärast muserdavat elu, neelates muudkui talle arsti välja kirjutatud siniseid tablette. Ta käib regulaarsetel kohtumistel terapeudi (Harris) juures ning on kimpus pidevalt esile kerkivate mälestustega. Neo põrkub kohvikus kokku Trinityga, kellega kohtumine äratab mõlemas tunde, nagu nad oleksid tuttavad. Edasi seisab ees kohtumine pealtnäha noore Morpheusega (Yahya Abdul-Mateen I, «Candyman») ja iseenda vanema versiooniga peeglis ning nüüd ootab taas ees märulirohke retk maatriksisse.

Vaata ka filmi promotreilerit:

Märksõnad

Tagasi üles