Möödunud nädala alguses ilmus Postimehe veergudel artikkel, mis paljastas tuntud ilmateadlase Jüri Kameniku kahtlased põieuuringud. «Kuuuurijale» väidab Kamenik, et pole kellelegi liiga teinud, vaid sattus heauskselt kunagise sõbra kättemaksu ohvriks.

Möödunud nädala alguses lahvatas Postimehe veergudel skandaal, kui ajakirjanik Kerttu Kirjaneni sulest ilmus lugu, mis paljastas tuntud ilmateadlase Jüri Kameniku kahtlased põieuuringud ja väidetavatele ohvritele saadetud nilbed sõnumid. Nimelt olevat Tallinna ülikooli kliimateadlane ja õppejõud Jüri Kamenik aastaid teinud teaduse eesmärkidel põieuuringuid, mille läbi olevat inimesi seksuaalselt ära kasutatud. Ükski Eesti ülikool tema uuringust teadlik polnud ja ülikoolide sõnul pole selline teadusprojekt kunagi aset leidnud.

Kameniku uuringu sisu oli lihtne: uuringus osaleja pidi ära jooma kaks liitrit vett ja ootama, millal häda muutus nii suureks, et uriini tuli kehast väljutada. Pissihäda ajal olevat uuringute tõttu mängu tulnud ka osalejate peenis, mida tuli teaduse nimel väidetavalt Kamenikul lausa katsuda.

Kommentaarid (1)
Copy