N, 2.02.2023

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu. Poe ja pealtnägija versioonid lähevad lahku

Ketlin Kruse
, Reporter
T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu. Poe ja pealtnägija versioonid lähevad lahku
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 7
Prisma. Foto on illustreeriv.
Prisma. Foto on illustreeriv. Foto: Erikas Ovčarenko/Scanpix

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, et kliendiga rahulikult rääkida ja mask anda, tiriti ta jõuga turvaruumi,» kirjeldas tartlane. Prisma sõnul aga päris nii ei olnud.

Möödunud nädalavahetusel sõpradega Tartus asuvas Sõbra Prismas käinud Rasmus kirjeldas Elu24-le juhtumit, mis jäi noormehele mõistmatuks. «Selle olukorra oleks saanud ju palju sõbralikumalt ja rahumeelsemalt lahendada,» nentis ta.

«Umbes kella 23 ajal käisime sõpradega Prismas. Kassasse liikudes nägime turvameest, kes käitus üsna karmilt kliendiga, kellel oli mask nina all.» Kuigi avalikus siseruumis kehtib maskikohustus, on Rasmus siiani üllatunud, kui närviliselt turvamees käitus. «Selle asemel, et tulla kliendi juurde ja rahulikult öelda, et ta maski korralikult ette paneks, hakkas ta päris karmi tooniga karjuma ja proovis kliendilt käest kinni haarata.»

Rasmus hakanud poest välja liikuma, kui nägi Prismasse sisenemas klienti, kellel puudus näomask. «Mõtlesime, et jääme korra vaatama, et äkki see turvamees jälle hakkab karjuma, ja natukene aega hiljem nägime, et nad rääkisid ja järsku proovis turvamees kliendist kinni haarata ja turvaruumi viia.» Kaitsemaskita klient olevat end vabaks rabelenud ja proovinud turvamehega rääkida. «Tundus, et ta püüdis turvamehega rahulikult rääkida.»

Maskide jagamine kaubanduskeskuses. Foto on illustreeriv.
Maskide jagamine kaubanduskeskuses. Foto on illustreeriv. Foto: Kristjan Teedema/Postimees

«Häbiväärne ja ajuvaba olukord»

Tagant ruumist olevat välja tulnud teinegi turvamees, kes konflikti sekkus. «Tuli teine turvamees ja nägime kuidas nad kahekesi tirisid jõuga kliendi turvaruumi,» rääkis Rasmus.

Noormees nentis, et kuigi ta täpselt ei kuulnud, mida klient ja turvatöötaja omavahel rääkisid, arvab ta, et turvameeste käitumine oli häbiväärne. «Olukorra oleks saanud lihtsamini lahendada – sõnadega, kui see, et jõuga tiritakse turvaruumi. Ajuvaba, mis siin riigis toimub. See kõik on nii jaburaks muutunud,» sõnas Rasmus.

«Kui nüüd järgmine kord poodi minnes avastan, et kogemata on mask koju ununenud, siis kas minuga käitutakse ka samamoodi?» jäi ta mõtisklema.

Prisma sõnul oli olukord aga vastupidine

Sõbra Prisma kaupluse juhataja Tatiana Tovti kommenteeris juhtunut Elu24-le: «Turvakaamera videolt on näha, et klient sisenes kauplusesse ilma maskita ning turvatöötaja pöördus tema poole viisakalt ja palus tal infoletist omale maski küsida, et siis kaupluses soovitud ostud teha. Klient aga reageeris palvele agressiivselt.»

Tovti sõnutsi hakkas klient turvatöötajat ähvardama ja väljendas oma vastumeelsust vulgaarsel moel. Kuna klient oli agressiivne, toimetasid turvamehed ta kuni politsei tulekuni turvaruumi rahunema.

«Meie turvamehed ise maske ei jaga, ent suunavad inimesed infoletti,» sõnas ta, lisades, et niimoodi on hügieenilisem.

Märksõnad
Tagasi üles