R, 9.12.2022

TÜHISTATUD? ⟩ Tõnis Mägi ei ilmunud Grapsi mälestuskontserdil lavale

Lisatud korraldaja ja Mäe selgitus
Rasmus Rammo
, Elu24 uudistetoimetuse juht
Tõnis Mägi ei ilmunud Grapsi mälestuskontserdil lavale
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Miks ei tulnud Grapsi mälestuskontserdil lavale Tõnis Mägi, kes oli esinejate nimekirjas?
Miks ei tulnud Grapsi mälestuskontserdil lavale Tõnis Mägi, kes oli esinejate nimekirjas? Foto: Elu24 kollaaž/Sander Ilvest

Pühapäeva õhtul toimus Tallinnas Alexela kontserdimajas rokilegend Gunnar Grapsi 70. sünniaastapäevale pühendatud kontsert, kus astus üles terve rida tuntud muusikuid. Kuigi esinejate nimekirjas oli veel eile ka Tõnis Mägi, jäi vanameister millegipärast lavale tulemata.

Eesti roki «raudmehe» austuseks astusid väljamüüdud saali ette Ivo Linna, Terminaator ja Elina Nechayeva, Peeter Volkonski, Lexsoul Dancemachine, Eesti rahvusmeeskoor ning terve hulk Grapsiga koos musitseerinud mehi. Ansambel Mikronitega pidanuks lavale tulema ka Tõnis Mägi, ent teda kohal polnud. Ega ometi pole hiljutisel meeleavaldusel paljudes vastakaid tundeid tekitanud vanameistrit «tühistatud»?

Kuuldused Mäxi tühistamisest on siiski tugevasti liialdatud! Kontserdi kunstiline juht ning Grapsi kauaaegne bändikaaslane Jaanus Raudkats kinnitab Elu24-le, et keegi Mäge esinejate hulgast jõuga ära ei ajanud. «Me suhtlesime ja ta palus öelda, et ta ei saa tulla. Ta vabandab ja ta ei saa kahjuks kontserdist osa võtta,» selgitab Raudkats.

Mägi ise jääb telefonis napisõnaliseks. «Oma eraasjad,» ütleb ta põhjuseks, miks ei saanud mälestuskontserdist osa võtta. Siiski kinnitab Mägi, et temaga on kõik korras.

Piiranguteta oleks võinud terve maja välja müüa

Raudkats räägib Elu24-le, et tema jaoks oli juba 18. kord Grapsi mälestuskontserti teha. «Aja jooksul on need muusikud kõik selekteerunud, kellega ma seal koostööd teen. Kava polnud raske kokku panna, leiutada polnud seal midagi, võib-olla ainult väikeseid nüansse juurde panna,» sõnab mees.

Grapsi mälestuskontserdil esinesid Mikronid, Ivo ja Robert Linna kõrval pidanuks solistina seisma ka Tõnis Mägi.
Grapsi mälestuskontserdil esinesid Mikronid, Ivo ja Robert Linna kõrval pidanuks solistina seisma ka Tõnis Mägi. Foto: Konstantin Sednev

Grapsi juhitud Magnetic Bandis bassi mänginud Raudkats märgib, et kui «nii vanade muusikutega» koostööd teha, tuleb ette ka tagasilööke. «Mõtled ühtemoodi ja selgub, et mõned vennad ei olegi rivis või mida iganes, see selleks. Keda me sinna planeerisime, enam-vähem kõik saime sinna kontserdiplatsile kohale ja kõik tegid suurepäraselt asja ära, oleme väga rahul,» kiidab mees.

«Esimese matsuga tundus, et pean oma suvila maha müüma, nüüd tundub, et suvila jääb alles.»

Küll aga tuli kontserdil arvestada valitsuse kehtestatud piirangutega, mistõttu sai pileteid müüa ainult saali, aga mitte rõdudele. Raudkats vihjab, et see mõjus rängalt ka korraldajate rahakotile. «Esimese matsuga tundus, et pean oma suvila maha müüma, nüüd tundub, et suvila jääb alles. Piiranguteta oleksime raudselt terve maja välja müünud, aga kuna auvõlg Gunni ees on nii suur, siis oleme praegusega rahul,» sõnab ta rõõmsalt ning kinnitab, et kontsert läks korda.

Väljamüüdud kontsert võinuks minna veel paremini, kui rahvast oleks tohtinud lasta ka rõdudele.
Väljamüüdud kontsert võinuks minna veel paremini, kui rahvast oleks tohtinud lasta ka rõdudele. Foto: Konstantin Sednev

Gunnar Graps lahkus siitilmast 2004. aasta 17. mail. 52-aastaselt surnud roki- ja bluusilegend jättis Eesti muusikasse kustumatu jälje lugudega «Valgus», «Raudmees», «Imelik masin», «Ma kuulen öös Su õnnelikku naeru», «Pilved kuuvalgel», «Rahatuvi».

Mäe kontsert lükati meeleavalduse järel edasi

Oktoobri lõpus osales Tõnis Mägi Vabaduse väljaku protestil, kus avaldati meelt valitsuse kehtestatud koroonapiirangute ja sundvaktsineerimise vastu. Meeleavalduse avas Mägi, kes tõi esitusele loo «Koit». «See oli valus vaatepilt, näha sellist teenelist inimest Sinise Äratuse esireas, õlg õla kõrval Ruuben Kaalepiga,» kurvastas seepeale tuntud arborist Heiki Hanso. Liikvele läksid jutud vanameistri «tühistamisest» – loe selle kohta pikemalt SIIT!

Meeleavalduse järel lükati edasi Läänemaal Oru kultuurisaalis toimuma pidanud Mäe ja Ott Leplandi kontsert «Lootuses». Korraldaja selgitas toona Elu24-le, et põhjus polnud siiski poliitiline, vaid publiku huvi kontserdi vastu jäi liialt leigeks. Hetkel pääseb kontsertidele ainult koroonatõendiga.

Märksõnad
Tagasi üles