Uue albumi avaldanud Põhjamaade Hirm: jätkan sealt, kus varem jäin pooleli

Elu24 muusikatoimetus
Copy

Põhjamaade Hirmu (kodanikunimega Johan Kullerkupi) debüütalbumist «Maailma südame põhjast» on möödas juba 16 aastat. Täna, 19. novembril esitleb räppar oma teist kauamängivat, mis kannab nime «Nagu vaataks pilvi».

Peale 16-aastast pausi on ilmunud Põhjamaade Hirmu teine täispikk album «Nagu vaataks pilvi». 

«Mu enda puhul tundub, et ma jätkan sealt, kus varem jäin pooleli. Esindan enda vaateid ja üritan enda põhimõtetele vastuollu minevaid järeleandmisi mitte teha,» kirjeldab Hirm uut albumit. «Soovin, et mu loomingul ei oleks kiirtoidu omadusi: sisse, välja, unustatud.»

«Kogu «Nagu Vaataks Pilvi» materjal on mõttekäikude osas kompaktsem, viimistletum ja selgem. Arvan, et see on loojana selge edasiminek ja mõjub värske kontrastina praegu valdava hiphopi hulgas. Varasemast erinevalt leiab sellelt albumilt trapi suunitlusega radu ja samuti pilvise tunnetusega unelemist,» seletab ta pikemalt.

Uuel plaadil on kümme pala. Põhjamaade Hirm toob enda lemmikutena välja teise singlina ilmunud «Pole Vaja» ja albumi nimiloo «Nagu vaataks pilvi».

Põhjamaade Hirm andis välja uue albumi.
Põhjamaade Hirm andis välja uue albumi. Foto: promo

«Esimene tuli endale üllatavalt impulsiivselt, aga õnnestunult. Parajalt hektilise, aga terviklikuna. Teine lugu settis ja loksus paika pikema perioodi vältel. Ralliauto August juhatas sisse ja pilved tõid kohale.»

«Nagu vaataks pilvi» on välja andnud plaadifirma Legendaarne Records. Albumi kaasautorid on produtsendid Otto Suits ja DEW8. Viimane on sel aastal olnud eriti viljakas ning toonud kuulajateni nii Genka albumi «Oleg» kui ka Väikse PD pingsalt oodatud kauamängiva «Matusebüroo». DEW8 aitas Põhjamaade Hirmul salvestada suure osa materjalist ja osales tähtsa lülina lugude lõppviimistluses.

Vahepeal andis Põhjamaade Hirm koostöös Dragan Voltaga DVPH nime all välja albumid «Mõtted on Mujal» (2013) ja «Natuke veel» (2014) ning koos Genkaga 12EEK Monkey «Xibalaba Spa» (2017).

Muusik nendib, et räpp on aastatega teinud kardinaalse muutuse nii sisus kui vormis. «Mu hinnangul sisuline külg on muutunud teisejärgulisemaks ja vorm on väga agressiivselt esile kerkinud,» leiab ta. «See on tekitanud olukorra, kus tihti ei öelda oma lugudega midagi uut ega mõtteliselt kaasakiskuvat ning mäng käib tungidel ja emotsioonidel. See ja kõrgem tehniline salvestus- ja vormistamiskvaliteet on põhilised muutused kunagise ja tänapäevase vahel.»

Põhjamaade Hirmu värske album on saadaval nii CD kui ka vinüüli kujul. «Nagu vaataks pilvi» on kuulatav ka kõigis suuremates voogedastuskanalites SIIT.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles