TÄNA ÕHTUL ⟩ Kanal 2 koroona-erisaade: kuidas elab uued kopsud saanud mees ja kuidas läheb haiglatel?

Spekter
Copy
Uued kopsud saanud Andres Verro erisaates «Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?»
Uued kopsud saanud Andres Verro erisaates «Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?» Foto: Sander Ilvest

Täna kell 22 jõuab Kanal 2 ekraanile ajakirjanik Elo Mõttus-Leppiku erisaade «Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?», milles räägib oma loo ära mees, kellele on Eestis ainsana pärast Covid-19 läbipõdemist siirdatud uued kopsud.

«Mulle öeldi kohe, et mu kopsud on läbi ja ainukene võimalus on siirdamine, aga otsuse pidin tegema ise,» räägib Eestis ainsana pärast Covidit uued kopsud saanud Andres Verro Postimehe ja Kanal 2 ühistööna valminud erisaates «Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?».

Mehele kopsud siiranud Tanel Laisaare sõnul läks protseduur hästi. «Kopsu siirdamine ei ole lihtne protseduur ja põhiprobleem on see, et doonororganeid on väga piiratud arv. Mitmes riigis Covid-haigetele kopse üldse ei siiratagi või kaalutakse väga siirdamisnäidustusi. Meie oleme selle aasta jooksul teinud ainult kaks kopsusiirdamist ja mõlemad on olnud erakorralised siirdamised, mis on väga erandlik,» räägib Laisaar.

«Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?»
«Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?» Foto: Kanal 2

Ajakirjanik Elo Mõttus-Leppiku erisaates jõuab televaatajateni ka reportaaž Eesti kõige suurema koorma all olevast Tartu Ülikooli kliinikumist, kus on Covidi-intensiivis sama palju haigeid kui terves Soomes kokku.

«Ühest palatist pääseb inimene koju, teises sureb samal ajal viiekümnendates patsient, kolmandas valmistutakse raskes seisus 12-aastase lapse saabumiseks,» kommenteeris Elo filmimise ajal osakonnas toimunut.

Kas Covid võib anda ootamatu tagasilöögi ka aastaid pärast põdemist? Kui ohtlikud võivad olla läbipõdemise järgsed peavalud ja pearinglus? Saates räägivad haiguse läbipõdenud, tipparstid ja teadlased. Saate autor on Elo Mõttus-Leppik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles