N, 2.02.2023

USKUMATU ⟩ Vaktsiinivastased lavastavad ise videoid, et vaktsineerituid halba valgusse jätta

Heveli Tuisk
, reporter/toimetaja
Vaktsiinivastased lavastavad ise videoid, et vaktsineerituid halba valgusse jätta
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Naine märatsemas lennukis.
Naine märatsemas lennukis. Foto: Kuvatõmmis videost

CNN viis läbi faktikontrolli ning avastas, et laialdaselt levinud video lennukis märatsenud vaktsineeritud naisest on tuntud sisulooja lavastatud.

Sotsiaalmeedias levis kulutulena video vaktsineeritud naisest, kes keeldus istumast lennukis vaktsineerimata mehe kõrvale.

Videoklipis ähvardab naine helistada politseisse, sest ta tunneb end vaktsineerimata mehe tõttu ohustatuna. «Ma olen selle koha eest maksnud ja ma tahan end turvaliselt tunda,» karjub ta lennukis.

Kogu stseen on filmitud istuva kaasreisija vaatenurgast, jättes tõesti mulje, nagu selline olukord oleks päriselt aset leidnud. TikTokis oli video kogunud reedese seisuga lausa üle 24 miljoni vaatamise.

Nüüd tuleb välja, et video on lavastatud ning selle produtseeris veebisisulooja ja meelelahutaja Prince Ea. Tihtipeale toob ta oma lugude pealkirjades esile ühiskondlikke probleeme, et saada oma videotele vaatajanumbreid.

Prince Ea pani video naise «raevuhoost» Facebooki üles 1. novembril, kuid lisas hiljem olukorrast täiendavaid versioone. Märke, et see on meelelahutuslik ja lavastatud video, lisas ta miskipärast vaid Facebooki postitusse, kuid jättis selle videosse märkimata. Samuti oli vaatajate sõnul märge Facebookis ebaselge, tekitades valearusaama.

Tõestuse, et klipp on lavastatud, leiab CNN-i artiklist. Seal on olemas kuvatõmmis video «Covid Flight» režissööri Jamie Hull-Greenwoodi Instagrami postitusest, mis tema kontol enam avalik ei ole.

Greenwoodi Instagrami postituses on kirjas, et ta tegi koostööd Prince Ea'ga, ning pildil on näha sama lennukit ja «märatseva» naise videos olnud inimesi, kes on tegelikult näitlejad.

Märksõnad
Tagasi üles