N, 2.02.2023

«Tulilindu» vaadatakse netis rohkem kui kinos

Spekter
«Tulilindu» vaadatakse netis rohkem kui kinos
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Tom Prior filmis «Tulilind»
Tom Prior filmis «Tulilind» Foto: Filmikaader

Peeter Rebase tõsielulist geidraamat «Tulilind» on vaadatud juba ligi 12 000 korda, teatavad filmitegijad.

Oktoobri viimastel päevadel Eesti publiku ette jõudnud Peeter Rebase mängufilmi «Tulilind» on esimese kümne päevaga kinodes kogunud 5114 külastust ning digilevis 6869 vaatamist. 

«Reaalsuses on kinos ja veebis filmi vaadanute osakaal veelgi rohkem viimaste poole kaldu, sest päris kindlasti on iga digivaatamise taga keskmiselt rohkem kui üks silmapaari,» selgitas Rebane ning lisas, et mitmed viimase aasta-pooleteise jooksul veebis toimunud filmifestivalid arvestavad iga digivaatamise kohta 1,5 vaatajat. «Sellise valemi järgi ületas «Tulilinnu» vaatajaskond ainuüksi veebis 10 tuhande ning koos kinokülastustega 15 tuhande vaataja piiri,» arutles Rebane.

«Muidugi on «Tulilind» tehtud suure ekraani jaoks ja pakub vaatajale võimsama elamuse justnimelt kinos,» rõhutab Rebane, kelle sõnul ei saa siiski mööda vaadata faktist, et pandeemia on muutnud filmihuviliste tarbimisharjumusi. «Täna võime öelda, et otsus muuta film samaaegselt kättesaadavaks nii kinos kui veebiplatvormidel on end õigustanud,» kommenteeris Rebane.

«Tulilind» on esimene suur mängufilm, mis jõudis alates 29. oktoobrist Eestis vaatajate ette samaaegselt nii kinodes kui ka veebis, filmi kodulehel, kus tuleb filmi laenutamiseks välja käia 9,99 eurot.

Tõestisündinud lool põhinev «Tulilind» on romantiline põnevusfilm, mille tegevus leiab aset 70ndatel aastatel Nõukogude Liidu okupeeritud Eestis. Reamees Sergei loeb kannatamatult demobilisatsioonini jäänud päevi, kui ta elu pöörab pahupidi lennuväkke saabunud kartmatu hävituslendur Roman. Uudishimust ajendatult kompavad Sergei ja Roman omavahelise sõpruse piire, kui nende ja baasiülema sekretäri Luisa vahel tekib ohtlik armukolmnurk. Sergei on sunnitud silmitsi seisma oma minevikuga, Romani karjäär satub ohtu ning Luisa püüab kõige kiuste oma perekonda koos hoida. KGB uurimise alla sattudes riskivad nad oma elu ja vabadusega. 

LOE LISAKS: Peeter Rebane: «Ma nutsin, kui seda lugu lugesin. Tundsin, et lihtsalt pean sellest filmi tegema!»

Filmis on olulistes rollides ka mitmed tuntud ja armastatud Eesti näitlejad, nagu Margus Prangel, Ester Kuntu ja Kaspar Velberg. Võttepaikadena on kasutatud ajalooliselt märgilisi kohti Tallinnas, Pärnus ja Ida-Virumaal.

Harvardi ülikooli lõpetanud ja Lõuna-California ülikoolis end täiendanud Peeter Rebasele on «Tulilind» režissöörina esimene täispikk mängufilm.

Stsenaariumi autorid on Peeter Rebane ja Tom Prior, produtsent Brigita Rozenbrika, operaator Mait Mäekivi, monteerija Tambet Tasuja ja helirežissöör Matis Rei.

Märksõnad
Tagasi üles