L, 30.09.2023

PILDID JA VIDEO ⟩ Arheoloogid leidsid Pompeis haruldase orjatoa

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Arheoloogid avastasid Pompei arheoloogiapargi Civita Giuliana villa väljakaevamisel orjatoa, mis asub tallide ja vankrikuuri juures ning selles on alles kolm voodit ja muid esemeid
Arheoloogid avastasid Pompei arheoloogiapargi Civita Giuliana villa väljakaevamisel orjatoa, mis asub tallide ja vankrikuuri juures ning selles on alles kolm voodit ja muid esemeid Foto: HANDOUT/Scanpix

Itaalia arheoloogid leidsid Pompei arheoloogiapargis toimuvatel uutel väljakaevamistel orjatoa, mis asub Vesuuvi vulkaani purskes 79. aastal pKr hävinenud Civita Giuliana villas.

Uurijate sõnul on see haruldane leid, kuna orjade tubasid, kus on peaaegu kõik alles, leitakse väga harva, teatab france24.com.

Nad lisasid, et 16-ruutmeetrises toas on alles kolm voodit, millest üks on lapsevoodi, suur keraamiline pott, kaheksa amforat ja puidust riidekirst. Selles on nii naha, kanga kui metalli jäänuseid. Arheoloogide arvates hoidsid toas elanud inimesed kirstus oma isiklikke asju, kuid selles olid tõenäoliselt ka hobuste rakmed. Orjade asju oli ka voodite all. Lisaks oli seal suur pott, mis võis olla WC.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles