VAATA KAVA ⟩ Just Filmi nooruslikud teadusfilmid pööravad pilgu tulevikku

Spekter
Copy
Just Filmil linastuv Saksa film «Tuleviku lapsed» mõtiskleb keskkonna ning meie planeedi tuleviku üle.
Just Filmil linastuv Saksa film «Tuleviku lapsed» mõtiskleb keskkonna ning meie planeedi tuleviku üle. Foto: Filmikaader

12.–28. novembrini linastub Just Filmi raames eriprogramm Teadus360°, mis toob Tallinna ja Tartu kinosõpradeni intrigeerivad filmid teaduse ja meie koduplaneedi tuleviku teemadel. Sel aastal ootab teadussõpru viis värsket filmi.

 

Just Filmi ja Eesti Teadusagentuuri koostöös valmiva programmi läbivad teemad on noorte lootus ja mure tuleviku pärast ning teaduse võimekus tulevikku kujundada. Kuigi vahel näib võitlus parema homse nimel lootusetu, jääb filmidest korraldajate sõnul siiski kõlama sõnum, et alati tasub pingutada.

«Praegu me näeme, kui oluline on teaduspõhine lähenemine ja argumenteeritud ning põhjendatud otsuste tegemisvõime ning et sellise mõtteviisi edendamiseks ei pea olema ilmtingimata teadlane, ka filmikunst on selleks väga hea vahend. Teadusfilmide programm just seda pakubki: võimalust kõigil noortel olulistel teemadel kaasa rääkida ja mõelda,» sõnab Just Filmi programmijuht Mikk Granström.

Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Anu Noorma ütles, et maailma ei saa muuta ainult teaduse abil, kuid kindlasti ei saa muuta maailma ilma teaduseta. «Seega on teadus ja noored maailma tulevik ja teadusagentuuri jaoks on väga oluline inspireerida noori, kellel maailma muutmine ees seisab ning näidata, kuidas teadus neid sellel teel aidata saab,» lisas ta.

Dokumentaalfilmid «Aju» (Prantsusmaa/Šveits) ning «In-silico meetod» (USA) avavad aju ja tehisintellekti teemat. «Loom» (Prantsusmaa) ning «Tuleviku lapsed» (Saksamaa) mõtisklevad keskkonna ning meie planeedi tuleviku üle. 

Viiendaks teadusfilmiks ning ühtlasi Just Filmi avafilm on aga südamlik ja inspireeriv kogupere-mängufilm «Kosmosepoiss» (Belgia), mis räägib 11-aastasest Jimist, kelle jaoks on kosmos ja teadus kõige huvitavamad asjad maailmas.

Filmidele eelneb lühike video-sissejuhatus, kus teemat aitavad avada Eesti teadlased ja teadusasjatundjad Jaan Aru, Ardi Tampuu, Aveliina Helm, Anu Noorma, Madis Vasser ja teised.

 
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles