Luisa Rõivas koroonakaosest: kasvaks nüüd suureks ja saaks need asjad kuidagi joonele

Elu24
Copy
Luisa Rõivas
Luisa Rõivas Foto: Krõõt Tarkmeel / Ekspress Meedia

Laulja ja kolme lapse ema Luisa Rõivas avaldas sotsiaalmeedias mõtteid koroonapandeemia teemal. 

Luisa Rõivas sõnab Facebooki postituses, et tema pere on vaktsineeritud ja oma kontakte piiranud. «Teeme endast kõik, et meie pere pisemad, keda vaktsineerida ei ole võimalik, püsiks terved, ja kellele igasugu hingamisteede haigused siiani midagi head ei ole toonud, pigem paar kiirabi külastust ja haiglas veedetud ööd,» selgitab ta.

«Ma testin end ja lapsi pigem tihedamalt nii kiirteste tehes kui ka suurema kahtluse korral PRC-testile aja pannes. Isegi tütar Miina on sellega harjunud ja ei tunne vajadust eelistada kuristamisega testi ninast võetavale testile,» ütleb Luisa.

«Oleme vastutustundlikud ja haigusnähtudega püsime kodus, testime testime ja veel kord testime.»

Luisal on ka sõnum neile, kes end mingil põhjusel koroonaviiruse vastu vaktsineerida ei soovi. «Ma ehk lepin sellega, ei karju ega tee plakateid, et see kohati mulle arusaamatuks jääb, aga mis värk nüüd selle testimisega on? Ei meeldi koolis või tööl käia? Selleks on koduõpe, samamoodi saab teha avalduse koolile nagu testist keeldumisega ja juba saadki kodus olla,» ütleb ta.

«Mina tõesti väga soovin, et mu laps saaks käia koolis, õppida ja areneda selleks vastava hariduse ja väljaõppe saanud väga pädevate ja lahedate õpetajate käe all, mitte «koduses klassiruumis», kus pisemad õed, vennad taustal oma mänge mängivad ja tähelepanu häirivad, samuti ei pea ma iseend 6. klassi materjali õpetamisel liiga pädevaks ja igas aines eraõpetajat palgata ka tegelikult ei soovi,» selgitab lauljatar.

«Kasvaks nüüd suureks ja saaks need asjad kuidagi joonele, elaks ja teeks tööd ja võtaks ühiskondlikult vastutuse. Ma ei ole uhke, et me oleme nakatumises maailma tipus. Pigem ikka on häbi. Ma ei süüdista valitsust, kuigi ka seal on sõnumites segadust ja tõlgendamiseks liialt ruumi jäetud, aga osade inimeste egoistlikkuses olen küll väga pettunud,» lisab kolme lapse ema. 

Tagasi üles