R, 9.12.2022

Sodiaagimärkide kõige levinumad terviseprobleemid

Margit Korbe
, astroloog
Sodiaagimärkide kõige levinumad terviseprobleemid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pexels

Sodiaagimärgid aitavad mõista, millised võivad olla inimeste kõige tundlikumad kehaosad ja nendega seotud probleemid vastavalt inimeste domineerivatele isikuomadustele. Uuri ja tunneta, kas läheb täppi? 

Kuigi sodiaagimärgid mõjutavad peamiselt meie iseloomu, on neil olemas ka seos erinevate kehaosadega ning seega meie tervisega. Tegelikult mõjutab ju inimese iseloom ka tema tervislikku seisundit - empaatilised inimesed võivad tunda rohkem ärevust ning kogeda uneprobleeme, väga tugeva tahtejõuga inimestel võib tekkida õlgadesse ja turja pinge jne.

Loomulikult ei saa sodiaagimärgi põhjal midagi kellegi tervise kohta otseselt väita ega diagnoosida, kuid tasub jälgida, kas inimene on järgmiste tervisemurede suhtes tundlikum ja vastuvõtlikum. Lisaks mängib rolli, millised sodiaagimärgid domineerivad inimese sünnikaardis - päikesemärk on sellest vaid üks osa.

Tervisemured läbi sodiaagimärkide

JÄÄR: Peavalud

Jäärad kui jäärapäised olendid omavad tegelikult küllaltki tundlikku pead, kuna neile on omane pea ees erinevatesse tegevustesse sukelduda. Seetõttu kannatab see tähemärk teistest rohkem peavalude ja migreenide käes - pinged kogunevad neil pähe. On väga oluline, et Jäär õpiks pingeid maandama ja oma meelt rahustama, kuigi ta tegutseb alati aktiivselt millegi kallal. Peamassaaž on Jäärale väga hea.

SÕNN: Kurgu- või kõrvapõletikud

Sõnn valitseb inimese häält ning on ka väga tundliku kuulmisega - palju energiat koguneb just nendesse piirkondadesse. Seetõttu võiks Sõnnil olla käeulatuses alati midagi, mis teeb kurgule head, kasvõi teelusikatäis mett. Lisaks on Sõnnile omane kangekaelsus - ja pole ka ime, kui nad kogevad teistest rohkem kaela kangestumist ja ka lõualuukrampe. Ta võiks püüda kogu kurgu- ja kaelapiirkonda lõõgastada, näiteks läbi sügava hingamise.

KAKSIKUD: Hingamisteede vaevused

Kaksikud tahab teha kõike ja korraga, mis viib neid tihti ülepingutamiseni. Nad võtavad enda kanda liiga palju erinevaid asju, kuna tajuvad, et suudavad teha vähemalt kahe inimese tööd korraga. See aga tekitab neis ärevust ja rahutust, mis nõrgestab hingamisteid. Nad ei hinga enam korralikult ja võivad kogeda paanikahoogusid. Neil võivad tekkida erinevad probleemid kopsudega ja nad on isegi tavalisele külmetusele rohkem vastuvõtlikud. Kaksikud peavad tegema rohkem pause ning enda eest rohkem hoolitsema - nende tähelepanu liigub nii kiiresti, et nad tihti unustavad iseennast.

(Muideks, koroonaviiruse ülemaailmne levik algas koos Kuu Põhjasõlme liikumisega Kaksikutesse, mis viitab, et kollektiivne tähelepanu on just sellel kehapiirkonnal.)

VÄHK: Seedehäired

Vähid on väga emotsionaalsed ja elavad palju oma kõhutunde pealt. Ent nagu teada, on emotsioonid ja seedimine omavahel väga seotud. Paraku kogevad Vähid intensiivselt ka palju keerulisi emotsioone nagu viha, kurbus ja hirm, mis jätavad nende kehasse jälje. Just tunnete sees kinni hoidmine põhjustab neile maohappe tagasivoolu ja seedehäireid. Vähk peab õppima oma tundeid tihedamini väljendama. Vähi tervis paraneb, kui ta õpib oma emotsioone reguleerima.

LÕVI: Südameprobleemid

Lõvi elab täie südamega ning on tohutult suuremeelne, kuid ta võib oma suure südamega ka üle pingutada. Kui Lõvi kogeb südamevalu, on see tema jaoks raskem, kui mõne teise tähemärgi jaoks. See on löök otse Lõvi olemusse ja ta võib pöörduda iseenda vastu. Siis ta muutub letargiliseks ning võib kogeda südamerütmihäireid. Ka Lõvi peaks õppima sügavalt hingama, et oma sisemist tuld reguleerida. Igasuguste südemeprobleemide korral tuleks pöörduda kiiresti spetsialisti poole.

NEITSI: Maohaavandid

Neitsid on üldiselt väga terviseteadlikud ja oskavad enda eest hoolitseda, ent nende rahutu ja närviline loomus võib siiski põhjustada maoärritusi ja -haavandeid. Neitsi võib võtta enda kanda liiga palju kohustusi, mis viib seedeelundkonna põletikeni. Ka Neitsile oleks rahustav mediteerimine suureks abiks.

KAALUD: Probleemid neerude ja põiega

Kaalude puhul on väga oluline, et nad jälgiks, mida nad päeva jooksul söövad. Toitained peaks olema võimalikult tasakaalustatud (Kaalud nõuab tasakaalu). Õige toitumiskava võib teha Kaalude puhul imesid. Raviteed ja paast võivad olla aeg-ajalt ka suureks abiks.

SKORPION: Vedelikupuudus

Skorpion on huvitav veemärk, kuna tema olemuses on tegelikult ka palju tulist. Sisemise intensiivsuse tõttu aurustub suur osa Skorpioni vedelikust, mistõttu on oluline, et ta oma veevarusid pidevalt täiendaks. Skorpion on ka vastuvõtlikum haigustele, mis levivad kehavedelike kaudu, ning tema suguorganid on väga tundlikud.

AMBUR: (Ala)selja ja puusade probleemid

Ambur on oma igapäevaelus niivõrd südikas, kirglik ja elurõõmus tegutseja, et ei pane tihti tähele, kui ta füüsiliselt üle pingutab. Amburile tuleb kasuks korralik massaaž, mis vabastab tema keha pingetest. Selgroo asendi korrastamine ja puusade vabastamine on võtmesõnad selle tulise küti tervise heaks.

KALJUKITS: Probleemid põlvede ja liigestega

Kaljukits on niivõrd põhjalik ja keskendunud töötaja, et ei pane tähele, kui tema keha liiga kaua pingestatud asendis viibib. Oma tööka elustiili tõttu kogeb Kaljukits teistest rohkem valusid luudes ja liigestes. Kaljukits ei tohiks arsti juurde pöördumisega viivitada. Ta võiks planeerida oma tihedasse ajagraafikusse ka pausid ning vajalikud lõdvestused ja venitused.

VEEVALAJA: Käte ja jalgade vigastused

Veevalaja on pidevalt lennus ja tihti tuiskab oma elus nii, et toob kaasa käte ja jalgade vigastusi. Teda valitseva Uraani energia sarnaneb pikselöögile ning samamoodi võib Veevalaja tegutseda kiiresti ja järsku ootamatus suunas. Veevalajale on soovitav oma jäsemeid jahutad, aga ka sooja Epsoni soola vanni võtta. Veevalaja keha maandab hästi ka ujumine ning teda võib palju aidata füsioteraapia.

KALAD: Külmetused

Kalad on end ümbritseva maailma suhtes niivõrd empaatiline, et see võib nõrgestada tema immuunsüsteemi, mistõttu ta haarab endale külge rohkem külmetusi kui enamik teisi. Ta imab endasse teiste inimeste emotsioone ning tihti on haigestumine viis, kuidas keha nendest võõrastest emotsioonidest taas vabaneb. Kalasid aitab kõige rohkem terviseprobleemide ennetamine - mediteerimine, korralik puhkus, mineraalide- ja vitamiiniderikas toit. Hoia oma immuunsüsteemi!

Märksõnad
Tagasi üles