P, 1.10.2023

FOTOD JA VIDEO ⟩ Ilmusid Eesti lastepõneviku «Tagurpidi torn» treiler ja plakat

Spekter
Facebook
Comments

Ilmusid treiler ja plakat eelmisel suvel Laitses ja Tartumaal Hellenurmes filmitud lastepõnevikule «Tagurpidi torn».

 

Põnevik «Tagurpidi torn» räägib lastekamba suvest unises Lõuna-Eesti külas, kus ainukest lõbu pakub lihtsalt hängimine ja turnimine mahajäetud tootmiskompleksis. Seal viibimine keelatakse neile aga ära. Kamba pealik Kristjan ning tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad keelust üle astuda. Otsus muudab nende elu ning paneb sõbrad karmi vastasseisu. Jääbki lahendada küsimus – mis on õige ja mis on vale?

««Tagurpidi torn» on selline seikluslik film, millest ma olen puudust tundnud,» räälkis režissöör Jaak Kilmi («Jõulud džunglis», «Sigade revolutsioon», «Sangarid»). «Meie filmis leiavad igapäevaelu kena fassaadi taha surutud tõsised väljakutsed ootamatult tee laste ellu, mis lööb segi nii grupisuhted kui ka piirid hea ja kurja vahel. Ma arvan, et igaüks teab, et paljud lapsepõlve valikud võivad tunduda täiskasvanu jaoks lihtsalt lahendatavad, kuid nooremate jaoks võivad need kasvada üle pea. Selles filmis ma ei paku lihtsaid lahendusi. Me räägime pooltoonides, nii heledates kui tumedates,» sõnas Kilmi

Õpetliku filmi keskmeks on lastekamp, mida Kilmi koos stsenarist Aidi Vallikuga («Kuhu põgenevad hinged») on püüdnud kujutada vastavalt oma kogemusele ja vaatlustele. «Filmirežissöörina huvitab mind laste spontaansus ja mängulisus ning ma tahtsin selle ekraanile tuua, seda nii argistes tegevustes kui ka grupisuhetes. Minu tegelased on elavaloomulised ja ehedad lapsed. Töö nendega oli pidev balansseerimine plaanitud tegevuse ja kaose vahel. Ma usun, et ainult niimoodi võibki säilitada filmis eheduse ja elulisuse,» lisab Kilmi.

«Meie jaoks on oluline teha film noorele vaatajale, kus kinosaalist väljununa on publik kasvanud koos peategelase Kristjaniga. Kindlasti toob film ka püünele ühe põlvkonna noored näitlejad, kes on suure kinolina potentsiaaliga,» märkis filmi produtsent Evelin Penttilä.

Filmi osades on Nils Jaagup England (Kristjan), Rebeka Kask (Loore), Una Marta Soms (Mia-Margot), Laura Vahtre (Ariel), Kimi Reiko Pilipenko (Siim), Mirja ja Mirje Toomsalu (Lisandra), Andres Lepik (Elmar) ning kõrvalosades Rasmus Ermel, Riho Kütsar, Evelin Võigemast, Anti Kobin, Ester Kuntu, Jaanika Arum, Juuli Lill ja Reimo Sagor.

«Tagurpidi torn» jõuab kinodesse üle Eesti 2022. aastal.

«Tagurpidi torn»
«Tagurpidi torn» Foto: Filmiplakat
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles