R, 9.12.2022

Läänemaal ootamatult surnud 50-aastase Marguse lähedased süüdistavad mehe surmas vaktsiini

Lähedased andsid kommentaari ka Elu24-le!
Heveli Tuisk
, reporter/toimetaja
Läänemaal ootamatult surnud 50-aastase Marguse lähedased süüdistavad mehe surmas vaktsiini
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 11
Vaktsineerimine. Pilt on illustreeriv.
Vaktsineerimine. Pilt on illustreeriv. Foto: Marko Saarm

Esmaspäeval oli TV3 eetris dokumentaalsari «KolmeDok: Suur pettumus», kus Läänemaa naine Merle seadis kahtluse alla oma venna surma asjaolud. Kas 50-aastase Marguse viis surma vaktsiin, nagu arvab pere, või siiski lahkamisel avastatud südamerike?

Esmaspäeval oli eetris TV3 uus dokumentaalsari «KolmeDok: Suur pettumus», mille avaosas võeti luubi alla koroonavaktsiinid, nende kasulikkus ja ohud. Saate tegijate sõnul ei ole nende eesmärk seada kahtluse alla vaktsiinide vajalikkust, kuid nende arvates tuleb rääkida ka vaktsineerimisega kaasnevatest riskidest.

Saates võtavad sõna eri seisukohtadel eestlased: vaktsineerimatuse tõttu lahti lastud inimesed, perearstid ja ka viroloog Irja Lutsar.

Siiski paistab kõigist lugudest silma just 50-aastase Marguse surmajuhtum. Miks suri ootamatult lähedaste seas armastatud sõber, vend ja isa?

Margus pidas enamiku oma elust rekamehe ametit, kuid rooli keeramise vahele sattus ka teisi tööotsi. Õde Merle rääkis saates, et Margus oli väga sõbralik ja aeg-ajalt ka üks korralik naljanina, keda armastasid paljud.

Merle sai mõni nädal tagasi ootamatu kõne emalt, kes ütles, et venda enam ei ole. Õde ei suutnud seda kuidagi uskuda kuni matusteni, kus tal tuli reaalsusega silmitsi seista.

Nimelt oli Margusel hakanud peale esimest vaktsiinisüsti paha, kuid arsti juurde ta siis ei läinud. Elu24-le rääkisid lähedased, et mees oli tundnud sellel ajal rinnus valusid. Õe sõnul jäi Margus koju ja ootas, kuni tal paremaks läheb. 

Peale teist vaktsiinidoosi oli Margus endale koguni kiirabi kutsunud, kuid tema päästmiseks ei andnud enam midagi teha. «Midagi pidi ikka väga valesti olema, kui eesti mees endale kiirabi kutsus,» lausus saates õde Merle.

Lahkamisel selgus, et Marguse süda oli väga haige, ning surma põhjusena pandigi kirja just see. Siiski arvavad lähedased, et hoolimata südameprobleemist põhjustas varajase surma ikkagi vaktsiin.

Marguse õega on sama meelt ka mehe pikaaegsed rekajuhtidest kolleegid ja teised sõbrad, kelle sõnul oli olnud tema enesetunne enne vaktsineerimist väga hea. «Ma ei mõista, miks ta läks teist vaktsiini tegema, kui tal juba peale esimest nii paha oli,» rääkis Marguse endine kolleeg Elu24-le, mõistes samas, et aega tagasi keerata ei saa.

Sellest, et Margus oli hea ja tore inimene, andis tunnistust suur hulk inimesi, kes tema ärasaatmisele läksid. Kohal ei olnud vaid pereliikmed ja sõbrad, vaid ka mitmed külaelanikud, kellega Margus elas suure osa elust samas külas.

Elu24 avaldab Marguse lähedastele kaastunnet!

Märksõnad
Tagasi üles