T, 27.09.2022

FOTOD KOHTUST ⟩ Karused kaebasid kuulujuttudest kirjutanud ajakirjaniku kohtusse

Ester Karuse: see oli poliitiline tellimus
Ketlin Kruse
, Reporter
Karused kaebasid kuulujuttudest kirjutanud ajakirjaniku kohtusse
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Allain Karuse, Ester Karuse ja Robert Sarv.
Allain Karuse, Ester Karuse ja Robert Sarv. Foto: Konstantin Sednev

Endine Valga vallavanem Ester Karuse esitas isa Allainiga hagi Õhtulehe ajakirjaniku Kadri Kuulpaki vastu, nõudes ebaõigete andmete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist. Kohtuasi puudutab möödunud aastal Kuulpaki sulest ilmunud artiklit, kus kirjutas linnas levinud kuulujuttudest, et Karused ostsid kohalikel valimistel hääli, seda viinapudeli ja kümne euro eest.

Möödunud aasta 24. novembril ilmus Õhtulehes artikkel «KUULUJUTT: HÄÄLE EEST SAI 10 EUROT! «Inimestel pole midagi süüa, sellepärast müüaksegi valimistel oma häält.»» Artiklis kirjutasid ajakirjanikud Kadri Kuulpak ja Arvo Uustalu, et Valga vallavanem Ester Karuse ja tema isa Allain Karuse olevat eelmistel omavalitsuse valimistel hääli ostnud.

Kuulpak tõdes, et ei ole poliitikuid süüdistanud häälte ostmises, vaid kirjutas artikli Valgas levinud kuulujuttude põhjal.

Mainitud artiklis rääkisid kolm anonüümseks jäänud inimest, kuidas neid autoga poodi viidi ja neile olevat viina ostetud ning kümnekat pakutud – vastutasuks pidavat nad Ester Karuse poolt hääletama. Politseiametnik, kelle nime loos ei avaldatud, nentis, et ütluste kogumine jäi katki, sest küsitletavad olid joobes.

Kokkuleppele ei jõutud

Märksõnad
Tagasi üles