T, 5.12.2023

ESIMESED KAADRID ⟩ Vaata keskaegse krimiseikluse «Apteeker Melchior» ametlikku treilerit (2)

Spekter
Copy

Värskelt on valmis saanud ametlik treiler «Apteeker Melchiori» triloogia esimesele filmile, mis jõuab kinodesse 18. veebruaril. 

«Apteeker Melchiori» produtsendi Tanel Tatteri sõnul oli mängufilmi esilinastumine esialgu planeeritud tänavu sügiseks, aga tootmistiim otsustas selle lükata edasi uude aastasse. «Koroonaolukord riigis on endiselt keeruline ja see muudab nii filmi valmissaamise kui ka kinnotoomise tavapärasest keerulisemaks. Töö eriefektidega on väga ajamahukas ja seda osa filmis on võimalik lõputult paremaks lihvida. Kasutamegi nüüd lisaaega, et tuua vaatajateni parima võimaliku kvaliteediga film ja loodame, et uue aasta alguses saavad seda kino suurelt ekraanilt nautida võimalikult paljud Eesti inimesed,» selgitas Tatter.

«Apteeker Melchior»

Tallinnas tapetakse kuulus ordurüütel – kangelane, kes vabastas Läänemere piraatidest. Nüüd on ta pea maha raiutud ja suu münte täis topitud. Kadunud on kuldkett, mille ta alles samal päeval ostis.

Kohtuhärra Wenzel Dorn võtab mõrvapaigale kaasa noore apteekri Melchior Wakenstede. Noormees on nagu verekoer, kes oskavat ka surnutega rääkida. Melchiori nutikus ja Dorni oskamatus viivad aga selleni, et kogu mõrvaloo lahendamine jääb apteekri õlule.

Peagi selgub, et tapetud rüütel tuli Tallinnasse eriülesandega. Kõik jäljed viivad dominiiklaste kloostrisse. Sealt algab mõrvade rida, kus on ohvriks kõik, kes puutunud kokku salapärase «Tallinna vangiga».

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud romaanisarjal. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid esimeses filmis raamatust «Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus» tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles