N, 2.02.2023

Sirje Karis suhtest abikaasaga: me ei pea palju rääkima, saame aru, mida teine mõtleb

Heveli Tuisk
, reporter/toimetaja
Sirje Karis suhtest abikaasaga: me ei pea palju rääkima, saame aru, mida teine mõtleb
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Sirje Karis
Sirje Karis Foto: Margus Ansu

Mõned nädalad pärast Alar Karise valimist Eesti vabariigi uueks presidendiks andis tulevase riigipea abikaasa Sirje «Ringvaatele» eksklusiivse intervjuu, rääkides avameelselt oma suhtest ja mõtetest seoses esileedi tiitliga.

«Ringvaate» reporter Christel Karits käis külas tulevasel esileedil Sirje Karisel. Intervjuu alguses tutvustas Sirje saatejuhile muuseumit, olles uhke, et see sai rajatud samasse majja, kus on sammunud ka kuulus luuletaja ja proosakirjanik Lydia Koidula.

Sirje on töötanud terve elu muuseumites. Lausa kümme aastat juhtis ta Eesti ajaloomuuseumit ning viimased kolm on ta olnud Tartu linnaajaloo muuseumite direktor.

Enne seda, kui Alar Karis ERMi juhtima asus, oli nende peres laual ka arutelu, et äkki sobiks sinna hoopiski Sirje. Siiski pidas tulevane esileedi ERMi enda jaoks liiga suureks suutäieks ning mingit kadedust ta ei tundnud, kui abikaasa nii tähtsale ametikohale sai.

Koguni 44 aastat abielus olnud paari suhe algas Sirje sõnul juba üheksandas klassis. Tänu pikale koosoldud ajale ei pea nad teineteisega palju rääkima, vaid saavad kiiresti aru, mida teine mõtleb.

Sirje sõnul pole tema tööpäevad eriliselt muutunud peale seda, kui abikaasa uue ja väga tähtsa ametikoha sai. Päev algab tal samamoodi nagu varem – tass kohvi ning hommikusöök abikaasale ja endale. Kuid tööle on tal tulnud sõita nüüdsest üksinda. Seni sõidutas teda sinna abikaasa, kes suundus siis edasi oma ametialaseid toimetusi tegema.

Kui Alar Karisele tehti pakkumine kandideerida Eesti presidendiks, oli Sirje olnud see, kes palus aega, et asja üle veidike mõelda. «Mõtlemisaega meile aga väga ei antud. Ta on alati igale poole läinud ja ma usaldanud tema valikuid. Need on olnud siiani õiged ja alati toetan teda,» rääkis ta.

Praegusest tööst Sirje sugugi loobuda ei taha, vaid püüab kõike esileedi ameti kõrvalt edasi teha seni, kuni suudab. «Kui enam ei jaksa ja hakkab üle jõu käima, inimene on inimene ja võib ära väsida, siis teen ma oma järgmise otsuse,» selgitas ta.

Kadriorgu ta elama minna ei plaani, vaid käib seal nii palju, kui vaja. Ka esileedi ametis teeb ta nii palju, kui protokoll ette näeb.

Märksõnad
Tagasi üles