N, 2.02.2023

HIRMUTAV KOGEMUS ⟩ Tartu bussis ajas 12-aastasele tüdrukule ligi vanem mees, kes pildus vulgaarsusi

Video!
Heveli Tuisk
, reporter/toimetaja
Tartu bussis ajas 12-aastasele tüdrukule ligi vanem mees, kes pildus vulgaarsusi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Linnaliinibuss Tartu südalinnas.
Linnaliinibuss Tartu südalinnas. Foto: Seleri Tidor

Facebooki gruppi «Märgatud24 Tartus» on lisatud hoiatav videopostitus sellest, kuidas üks vanem mees tikkus Tartu linnaliinibussis 12-aastasele tüdrukule ligi.

Postituses seisab, et 9. septembril oli 12-aastane tüdruk oodanud Tartus Atlantise bussipeatuses bussi, et koju sõita.

Just seal hakkaski üks vanem meesterahvas tütarlapsega kahtlast juttu ajama, mida neiu suutis osaliselt telefoniga lindistada. «Mida peab üks mees tegema, et sind saada?» oli tüdruku ema sõnul too mees tütrelt küsinud.

Samuti oli meesterahvas küsinud neiult küsimusi vanuse ja palju muu sobimatu kohta.

Umbes kella kolme paiku saabus tüdruku kaua oodatud buss number 4, kuhu sisenes ka temaga juttu teinud mees. «Laps istus keskmisest uksest sisenedes kohe akna äärde ja see mees läks seisma invakoha juurde,» rääkis ema.

Ka bussis püüdis mees noort tütarlast küsitleda, kuid õnneks oli sekkunud neiu lähedal istunud väikese lapsega isa. Seejärel oli mees eemale tõmbunud ning hiljem ka bussist lahkunud.

«Muid tunnusmärke ei suutnud laps mäletada, kui et oli vanem mees, purjus ja tumedad juuksed,» püüdis ema lapse kirjeldust edasi anda, et teisi hoiatada.

«Sooviksin tänada seda väikse lapse isa, kes last aitas. Samas kui laps bussi ootas ja see kõik toimus, oli bussijaamas palju inimesi, kes kuidagi ei aidanud. Kuid ehk keegi oskab täpsemalt kirjeldada, kes nägid olukorda, milline see mees oli ning ehk isegi keegi teab teda kuskilt,» räägib ema, kes on tänulik last aidanud mehele.

Noore neiu ema palub lastevanematel oma lastele sarnastest ohtudest rohkem rääkida, et nad oskaksid sellises olukorras õigesti toimida.

Märksõnad
Tagasi üles