K, 6.12.2023

Tutvu «Sandra saab tööd» tegelastega, keda mängivad tuntud näitlejad

Spekter
Copy

24. septembril jõuab kinodesse režissöör Kaupo Kruusiaugu debüütfilm «Sandra saab tööd», mille peategelane – füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel) – satub tööd otsides kokku huvitavate karakterite ja humoorikate olukordadega. 

Henrik Kalmet mängib tragikoomilises filmis uljast iduettevõtte juhti, kes on peategelasega kui öö ja päev: «Start-up-mentaliteet on selline «enne üheksa korda lõikan, siis korra mõõdan» – äkki mõni jupp tuligi õige pikkusega. Kõigepealt hüppad vette ja siis õpid ujuma – kui õpid. Ingliskeelne väljend «make it or break it» võtab selle hästi kokku. Sandra teadustaust on selle täielik vastand, kus iga samm peab olema läbi kaalutud ja tugevad andmed peavad toetama iga otsuse langetamist. Minu tegelaskuju Edvini elu startupperina on sellest vastupidisest mentaliteedist tulenevalt pidev emotsionaalsetel Ameerika mägedel sõit. Üks hetk on täielik eufooria ja järgmisel valdab must masendus, aga õnneks on kõik pidevas liikumises. Põhjas lohutab uus tõus ja tõusuharjal kruvib pinget languse hirm, aga vähemalt pole igav.»

Mari Abeli mängitud teadlane Sandra on ootamatult situatsioonis, kus ta peab kohtuma uute inimestega. «Olukorrad ja kohtumised, kuhu Sandra töötuks jäädes satub, ei tekita temas esialgu mingeid tundeid või õigupoolest on need tunded sügaval tema sees peidus. Tema läheneb tekkinud olukorrale ratsionaalselt ja kuna ta on tõepoolest väga tark, siis nii mõnigi intervjuusituatsioon tundub talle rumal ja seda õigustatult,» märgib Abel.

Koomilises ja elulises filmis satub Sandra tööintervjuude virvarri, mis paneb teda analüüsima iseennast, aga ka inimesi tema ümber. Teiste seas satub ta kokku toetava karjäärikeskuse konsultandiga (Alo Kõrve), administraatorit otsiva hambakliiniku spetsialistiga (Tiina Tauraite), uusi väljakutseid otsiva äriingliga (Mait Malmsten), pikaaegse pangatöötajaga (Laine Mägi), lihtsalt sõnumeid toova teadusasutuse osakonnajuhatajaga (Hendrik Toompere Jr), pikaaegsete kogemustega kriminaaluurijaga (Carmen Mikiver), huvitavate töövõtetega advokaadibüroo juhtivpartneriga (Hendrik Toompere). Sandra vanemate rollis on Kaie Mihkelson ja Raimo Pass.

Filmi produtsent on Anneli Ahven («Johannes Pääsukese tõeline elu», «Must alpinist»), tootja Kopli Kinokompanii ja levitaja ACME Film.

Tutvu filmi tegelastega:

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles