Kirjanik Olev Remsu taasavaldas 45 aastat hiljem oma esimese raamatu «Homne karikakar» (esmatrükk Loomingu Raamatukogu, 1976). Sellega seoses jutustab ta Juku-Kalle Raidile 1970ndate õhustikust, mullikate vedamisest Kesk-Aasiasse, mille käigus liikusid ülisuured rahad, ning Leninist, kes maffiataustaga soft-jatsu klassikalauljaks Frank Sinatraks muutus. Kuula lisaks JUKU Raadio saadet: https://kuku.postimees.ee/podcast/jukuraadio
Juku-Kalle Raid: Kuu tagasi tuli kordustrükist välja raamat, mis esmakordselt ilmus 1976 Loomingu Raamatukogus, «Homne karikakar», autor Olev Remsu. Sa ise aga tegelesid sel ajal Kesk-Aasiasse mullikate vedamisega.
Olev Remsu: Meie vedasime mullikaid jah. Kõva raha, ütleme – kui stipp oli 35 rubla kuus, siis seal, kui sa olid üksinda vagunis koos mullikatega, mis tuli mitme tuhande kilomeetri kaugusele toimetada, teenisid 20 rubla kopikatega päevas. Sa tulid tagasi, said 300–400 rubla korraga. Väga paljud on loomavedajad olnud. Ja neil on sellest asjast absoluutselt parim mälestus. Eks ikka hipindus on siin ka taga. Sõidad ja elad nagu vaba inimene. Ma mäletan eriti ühte vedamist oma toonase sõbra Arvo Kukumäega. Oli kahevaguniline ešelon, tema ühes vagunis, mina teises. Ta oli niisugune, kes tohutult armastas loomi. Ja söötis neile kõik heinavarud kohe ära. Aga kuna kaubarongi kiirus on Venemaal väga väike, siis kurvis, kui ta nägi heinarõuku, hüppas liikuvalt rongilt maha, haaras sületäie heinu, viskas need sisse ja joostes hüppas ise ka peale. Söötis oma mullikaid, «laenatud» heinade abil.
Juku-Kalle Raid: Need olid meie tõumullikad, mis pidid rikastama Kesk-Aasia loomade genofondi.
Olev Remsu: See oli mingi NLKP programm. Või otsus Kesk-Aasia toetuseks. Loomakasvatuse arenguks seal piirkonnas. Selletõttu see «kaubandus» nii äkki puhkeski. Ega ükski ENSV ministrite nõukogu ei saanud enam kuidagi vastu panna ja kolhoosid olid väga huvitatud. Sest kuskil Tartu tapamajas said nad selle mullika eest mitu korda vähem.