R, 9.06.2023

VAATA SAADET ⟩ «Võimsad naised»: Mart Normet vestleb perepoliitika eestvõitleja Riina Solmaniga

Spekter
Facebook Twitter
Comments

Homme, 28. augusti õhtul kell 19.30 jõuab Kanal 2 eetrisse järjekordne osa Mart Normeti viieosalisest naispoliitikute intervjuusarjast «Võimsad naised», mille kangelannaks on sedapuhku Riina Solman.

«Isamaaliidu aseesimees Riina Solman on võitleja, kelle elus ei ole pooltoone. Võitlejana on ta juba kaks aastakümmet vedanud Oleviste kiriku juures kodutute abistamist. Võitlejana seisis ta kaitseminister Aaviksoo selja taga, et Vabaduse väljakule kerkiks Vabadussõja võidusammas. Võitlejana asus ta ka rahvastikuministriks, et toetada peresid. Millist lõivu on ta pidanud maksma erakonna sisetülide tõttu ja milliseid võitlusi peab ta täna?» küsib saatejuht Mart Normet. 

Vaata saadet otse ja järele Apollo TVs.

Kanal 2 intervjuusari «Võimsad naised»: Riina Solman
Kanal 2 intervjuusari «Võimsad naised»: Riina Solman Foto: Karmo Ruusmaa

«Eesti poliitikas on naiste ajastu – meil on naispresident, naispeaminister ja valitsuses seitse naisministrit. «Võimsad naised» on viieosaline intervjuusaade, mille käigus saatejuht Mart Normet saab lähemalt tuttavaks viie naisega Eesti poliitika tipust, rääkides nii nende isiklikest valikutest ja poliitikast, mida seni on Eestis peetud pigem meeste maailmaks,» seisab saate tutvustuses.

Iga saade on pühendatud ühele võimsale naisele: Yana Toom Keskerakonnast, Marina Kaljurand sotsiaaldemokraatidest, Riina Solman Isamaast, Helle-Moonika Helme EKREst ja Keit Pentus-Rosimannus Reformierakonnast.

Kas Marina Kaljurannast saab uus Eesti president? Miks Riina Solman koguaeg tülide keskele satub? Milline on Helle-Moonika Helme roll EKRE tagatoas? Miks sunnib Keit Pentus-Rosimannus meid kärpima ja säästma? 

«Mina olen naiste fänn. Ma usun, et naised suudavad vaadata oma egost kaugemale ning hoiduda niisama kraaklemisest,» selgitab saate autor ja saatejuht Mart Normet. «See on omamoodi sümboolne, et nüüd, mil Eesti iseseisvusest täitub 30 aastat, on naiste roll Eesti ühiskonna kujundajatena suurem kui kunagi varem.»

«Võimsad naised» on Kanal 2s laupäeviti kell 19.30.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles