«Balti ketis» osalenud leidsid end ootamatult piirangutevastaselt meeleavalduselt: piinlik oli! (1)

Elu24
Copy
Balti kett 2021
Balti kett 2021 Foto: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

«Balti kett 2021» kujunes üsnagi massiivseks ürituseks. Sotsiaalmeedias on aga hakanud levima kogemusi, kuidas ürituse piirangutevastane tagamõte jõudis nii mõnelegi osalejale alles hiljem kohale.

«Balti kett 2021» korraldati eile algse ajaloolise sündmuse 30. aasta juubeli puhul. Vaadates ürituse lehte, jääb sellest mulje kui väärikast ja Balti riikide jätkuvat ühtsust esindavast mälestusüritusest.

Kui ürituse lehte veidi hoolikamalt uurida, leiab aga üles motiivi, mis seekordse ettevõtmise korraldamist ajendas. Nimelt oli see koroonapiirangute ning vaktsineerimiskohustuse vastane meeleavaldus.

Kõige märgilisem on muidugi tõsiasi, et tänavuse Balti keti Eesti osa vedas «alternatiivmeediamogul» Hando Tõnumaa. Tõnumaa on tuntud eri vandenõuteooriate levitajana, alustades «keemiapilvedest» ning lõpetades 5Gga.

Ootamatult protesti osalised

Kuna «Balti kett 2021» oli esitletud eelkõige mälestusüritusena, kogunes sinna üle Eesti sadu osalejaid. Nähtavasti leidsid end sealt aga nii mõnedki, kes selle teistest motiividest ei teadnudki.

«Mu ema oli ka seal Balti ketis, aga sai alles hiljem sellest vaktsiinivastaste teemast teada,» tunnistas Twitteris keegi. «Ta ise vaktsineeritud ja mõistlik, kahju, et tema jaoks tähtpäev mingil määral ära rikuti,» lisas postitaja.

«Ma seisin seal ka vanematega ja see Tõnumaa p**k oli väga-väga piinlik,» ei hakanud ka hevimees Sven Varkel asja ilustama. Mõne sõnul oli lähedastel juba osalemise plaan tehtud, kuid viimasel hetkel saadi teada, et see on pigem protestiüritus.

«Mul ei klikkinud eile, et see on vaktsiinivastaste värk,» tunnistas veel keegi. «Mõtlesin, et mida nad karjuvad seal, et «Eesti piirangutest vabaks» ning muud sellist jama. Ise olin seal rõõmsalt kohal ning vaktsineeritud.»

«Ma olen nii vihane, sest seal eilsel vaktsiinivastaste Balti ketil oli ilmselgelt suur hulk inimesi, kes tulid kohale PÄRIS Balti ketti taaslavastama ja tähistama,» kritiseeris ka üks noor Twitteris. Samuti märgitakse, et selle valguses ei saa üldse teada, kui suur osa rahvast päriselt piirangutevastaseid protestijaid oli, paljud aga Balti keti meenutajad.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles