Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

PILDID Eesti tõkkejooksja Anna Maria Millend võitis juuniorite kergejõustiku MMil hõbemedali

Anna Maria  Millend.
Anna Maria Millend. Foto: Erakogu

17-aastane Anna Maria Millend võitis Keenias Nairobis toimuvatel juuniorite kergejõustiku maailmameistrivõistlustel 100 meetri tõkkejooksu finaalis ajaga 13,45 hõbemedali.

Anna Maria Millend õpib Tallinna 21. koolis ning on eelnevalt võitnud judo Eesti meistrivõistlustel pronksi lausa kahel korral.

Keenia 100 meetri tõkkejooksu finaali tulemused.
Keenia 100 meetri tõkkejooksu finaali tulemused. Foto: Kuvatõmmis tulemustest.

Nüüd võistles ta Keenias Nairobis kergejõustiku juuniorite meistrivõistlustel 100 meetri tõkkejooksus, olles sellel alal kõige noorem.

Eilses poolfinaalis püstitas Millend Eesti juuniorite vanuseklassi rekordi ajaga 13,44. Finaalis tõi ta aga hõbemedali ajaga 13.45, jäädes alla kuldmedali võitnud jamaikalannale.

Jamaikalanna Ackera Nugent saavutas esimese koha ajaga 12,95, Millendi järel võitis pronksi ungarlanna Anna Tóth ajaga 13,58.

«Uskumatult uskumatu, millega Anna Maria hakkama sai!» oli treener Heiko Väät uhke oma õpilase üle.