E, 5.06.2023
Lesbipaar peksti Mustamäel läbi: ta võttis mu kaelast väga tugevalt kinni...
Hirmul naine. Pilt on illustreeriv Foto: Shutterstock
Kristiina Reimand
, Reporter/toimetaja
Facebook Twitter
Comments 38

Ühe augustikuu pühapäeva varahommikul sattusid kaks noort naist kolme mehe huviorbiiti oma orientatsiooni tõttu. Olukord päädis naiste jaoks valusate löökide ja hingehaavadega.

«Algas lugu nii, et mina ja mu tüdruksõber läksime sõpradega välja,» räägib Emma (nimi muudetud; toimetusele teada), kes nagu iga teine noor tallinlane ühel kaunil augustikuu laupäeval linnas mõnusalt aega veetmas käis. Öö venis sõpradega koos aega veetes pikaks ning koju Mustamäele hakati koos tüdruksõbraga liikuma pühapäeva hommikutundidel, mil päikegi juba tõusnud oli.

Veel enne kojuminekut mõeldi läbi käia Szolnoki bussipeatuse ligiduses asuvas Vilde GrillStopis ja osta sealt friikartuleid. «Seal ees olid kolm meest, kellest üks tuli meile kohe ütlema, et oleme lesbid,» meenutab Emma seda, kuidas üks meestest paariga ilkuma tuli. «Me isegi ei hoidnud käest kinni ega suudelnud, aga see mees vist teadis kellegi kolmanda kaudu minu tüdruksõpra, mistõttu ta seda ka ütles,» räägib Emma, kes ei võtaks öeldut muidu solvavana, ent tolles kontekstis seda see oli. 

«Nad naersid meie üle, seega läksin närvi ja ütlesin, et jääge vait,» räägib Emma, kes ise vägivalda ei initsieerinud. Mehed ägestusid ning üks hakkas seetõttu Emmat kägistama. «Ta võttis mu kaelast väga tugevalt kinni, mu tüdruk üritas teda eemale lükata,» räägib Emma. Järgnevat mäletab ta väga katkendlikult. «Mehed hakkasid meid peksma käte ja jalgadega. Kaks peksid ja kolmas vaatas pealt,» räägib Emma, kelle sõnul tuli hiljem välja, et teda peksnud mees tegeleb ka võitluskunstidega. Emma tüdruksõpra peksnud mees oli naise sõnul kahemeetrine. «Nagu karu,» meenutab ta mehe välimust.

Emma räägib, et teda löödi kolm korda vastu pead, mistõttu noor naine ka lõpuks teadvuse kaotas. «Järgmine hetk mida mäletan, oli see, kui mu tüdruksõber rääkis telefonis häirekeskusega. Kohale tulid kiirabi ja politsei, meid peksnud mehed olid juba ära läinud,» räägib Emma.

Naised rääkisid politseinikega ja käisid andmas ütlusi. «8. augusti hommikul sai politsei väljakutse Mustamäele E. Vilde teele, kus kaks meest ründasid 20-aastast ja 18-aastast naist. Kiirabi kontrollis sündmuskohal kannatanute vigastused, keegi arstiabi ei vajanud,» üteb Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov, kelle sõnul selgitatakse juhtumi täpsemad asjaolud ja konflikti tekke põhjus välja kriminaalmenetluses. 

«Mu tüdruksõbral oli peapõrutus ja meil mõlemal valutas pea neli päeva pärast peksmist,» kirjeldab Emma kurvalt peksmisele järgnenud päevi. «Samuti oli mul jalas närvivalu, mille tõttu ma kaks päeva pärast juhtunut kõndida ei saanudki.» Ehkki füüsiliselt on haavad õnneks paranenud, mõjus juhtunu rängalt vaimselt ja õõv on jääv. «Väljas käies on nüüd suur hirm purjus meeste ees,» nendib Emma. 

Facebook Twitter
Comments 38

Märksõnad

Tagasi üles