L, 3.06.2023

FOTOD ⟩ Vaata, kes käisid uhiuue filmifestivali Animist Tallinn avamisel

Spekter
Facebook Twitter
Comments

Täna õhtul avati kinos Sõprus nelja värske Eesti animafilmiga esimest korda toimuv rahvusvaheline animafilmide festival Animist Tallinn.

 

Martinus Klemeti filmi «Näotuvastus» peategelaseks on Igor-503, kes on kahetsusväärsete eluviisidega kodanik, kelle peatamiseks pole isegi näotuvastustehnoloogia piisavalt tõhus vahend. Filmi tootja on Animartinus OÜ.

Francesco Rosso «Neli kivi» jutustab mungast, kes elab oma praegust ja olnud elu, põrkudes muudkui iha ja salgamise vahel. Tema elu kloostris ja hiljem linnas saadavad korduvad mustrid, kokkusattumused ja nende vältimatud tagajärjed. Ülevad helid ja sümbolite keel joonistavad välja munga tee, mida mööda ta koos oma kaaslastega astub ja vastuseid otsib. Filmi on tootnud Eesti Joonisfilm.

Morten Tšinakovi ja Lucija Mrzljak joonisfilmis «Toonekurg» tabab rõdul suitsu tehes äkitselt kodanik Toonekurge selgushetk ning ta mõistab, et ta polegi inimene, vaid lind. Samal ajal söövad Mees ja Naine lõunat. Kui kellast hüppab välja kägu, lahkub Mees kiirustades korterist. Naine ja kodanik Toonekurg kohtuvad. Filmi on tootnud Eest Joonisfilm.

Jonas Tauli nukufilm «Üks imeline mees» räägib ühest erilisest mehest, või vähemalt teda ümbritsev maailm määratleb teda omapärasena ja erilisena. Tal on fantastilisi oskusi, ebaloomulik andekus, tema suhtes võiks isegi kasutada sõna geenius. Siiski, midagi temas on rahutu. Suured küsimused haaravad ta täielikult ja viivad kohta, kus ta ei suuda enam muud teha, kui kõigest loobuda, et leida seda, mis temale ja muule loodusele tõesti väärtust pakub. Ja lõplikult ka rahu. Filmi on tootnud Nukufilm.

«Üks imeline mees» võitis augusti alguses Stop Motion Our Festi 4. rahvusvahelisel festivalil Argentinas rahvusvaheliste filmide võistlusprogrammis peaauhinna.

Animisti avanud filme oodatakse uuesti vaatama 21. augustil kell 17 Kai Kunstikeskusesse.

Animist Tallinn on uus iga-aastane rahvusvaheline animafestival, mis pakub publikule ülevaate viimase aja parimatest filmidest, väärtustab animatsiooni kui kunstiliiki, propageerib loovat mõtlemist ning aitab kaasa eesti animatsiooni levile.

Festival leiab aset 18.–21. augustil 2021. Festivali keskuseks on Eesti Kunstiakadeemia, kus toimuvad filmiseansid, töötoad, loengud ja kohtumised autoritega. Ülikooli ümbrusesse jäävad ka teised linastuspaigad, atraktiivne ja arenev Põhja-Tallinn, linna parimad kohvikud ja peokohad. Animist toob sundimatus õhkkonnas kokku animahuvilised ja filmitegijad, loob võimaluse vahetada mõtteid ja genereerida ideid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles