P, 22.05.2022

Venemaa väidab, et USA astronaut puuris 2018 Vene kapslisse augu, NASA eitab seda

Inna-Katrin Hein
Venemaa väidab, et USA astronaut puuris 2018 Vene kapslisse augu, NASA eitab seda
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Serena Aunon-Chancellor 20. detsembril 2018 pärast Maale tagasi jõudmist ISS-ilt.  Ta maandus Sojuz kosmosekapsliga, milles oli ka kaks kolleegi, Kashastani kõrbealale
Serena Aunon-Chancellor 20. detsembril 2018 pärast Maale tagasi jõudmist ISS-ilt. Ta maandus Sojuz kosmosekapsliga, milles oli ka kaks kolleegi, Kashastani kõrbealale Foto: SHAMIL ZHUMATOV/Scanpix

Venemaa kosmoseagentuur Roskosmos väidab, et 2018. aastal sai Ameerika Ühendriikide astronaut Serena Auñón-Chancellor Rahvusvahelises kosmosejaamas (ISS) missioonil olles närvivapustuse ja puuris ISSile dokkinud Venemaa Sojus kosmosekapslisse augu.

Vene uudisteagentuur TASS kirjutab nüüd, et Roskosmose esindajate arvates oli ameeriklanna puurinud veel auke, kuid need ei jäänud kohe silma, sest need sobitusid kapsli disainiga, teatab dailymail.co.uk.

Venelaste väite kohaselt tekkis USA naisastronaudil Auñón-Chancelloril kägiveenis tromb, põhjustades püshholoogilisi probleeme ja vaimse kriisi, mille tõttu ta vähemalt ühe augu puuris.

Märksõnad
Tagasi üles