K, 29.11.2023

FESTIVAL ⟩ Jazzkaare linnaruumiprojekt vallutab Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandi

MUSA portaal
Facebook
Comments
Jazzkaare linnakontsert Tartus
Jazzkaare linnakontsert Tartus Foto: Pressifoto

23.–29. augustini täidab Jazzkaare linnaruumiprojekt Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandi kesklinna muusikaliste elamustega. Ootamatud ja põnevad lühikontserdid toimuvad samaaegselt festivaliga Jazzkaar.

Kaheteistkümnendat korda toimuv linnaruumiprojekt toob muusika kontserdisaalidest välja ebatavalistesse paikadesse, rõõmustades juhuslikke möödujaid ligi 70 sündmusega üle Eesti. Ootamatud muusikalised kohtumised tänavatel, lennujaamas, bussijaamades, kaubanduskeskustes, turgudel, randades, kohvikutes ja lisavad päevale vürtsi ja elamuslikkust. Sel korral on fookuses veeäärsed esinemispaigad – igas linnas jõuavad kontserdid jõe, järve või mere äärde.

Linnaruumiprojekti muusikud alustavad esinemisi 23. augustil heade mõtete linnast Tartust. 24. augustil saab muusikuid näha ja kuulda Viljandis ning 25. augustil jõutakse suvepealinna Pärnusse. Tallinlased saavad nautida jazzmuusikat seitsme päeva vältel 23.–29. augustini pealinna üllatavates kohtades. Muusikaelamused toovad kuulajateni G. Otsa nimelise Tallinna muusikakooli, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Pärnu Muusikakooli jazzmuusikud.

Jazzirongkäik, -auto, -vaip, ummiku- ja ranna-jazz on vaid mõned näited põnevust pakkuvatest aktsioonidest, mis tutvustavad jazz-muusika emotsiooniderikkust ja väge möödujatele. Tallinna Loomaaia sünnipäeval, KUMUs ja Balti Jaamas lõimub muusika kohaliku elu-oluga ehk loomariik, kunst ja toidukultuur kohtuvad jazziga. Fookuses on ka liikumine – meeleolukaid trennikogemusi mõnusate jazzihelide saatel pakuvad Tallinna, Tartu ja Viljandi Myfitness.

«Jazzkaare linnaruumiprojekti eesmärk on pakkuda inimestele võimalust tutvuda jazz-muusikaga üllatuslikel kohtumistel ja anda noortele muusikutele võimalusi eneseteostuseks igas olukorras. Kuna esmakordselt toimub festival suvel, siis õnnestub meil sel aastal kontsertidega jõuda ka randadesse ja mereäärsetele promenaadidele,» tutvustab linnaruumiprojekti juht Kerli Peetsalu.

32. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 23.-29. augustini 2021 üle Eesti. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles