N, 2.02.2023

STRIIMSILM ⟩ Disney+ jõudmine Eestisse lükkub edasi

Liina Suvi Ristoja
, Spektri toimetaja
Disney+ jõudmine Eestisse lükkub edasi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Disney suvine kassahitt «Džungliseiklus» linastub kinodega paralleelselt ka Disney+ platvormil.
Disney suvine kassahitt «Džungliseiklus» linastub kinodega paralleelselt ka Disney+ platvormil. Foto: Filmikaader

Disney tegevjuht Bob Chapek avalikustas eile toimunud kvartali majandustulemuste ettekandel voogedastusplatvormi Disney+ laienemisplaanid. 

Kui viimastel andmetel pidi Disney+ Kesk- ja Ida-Euroopasse (kuhu kuulub kõigi eelduste kohalselt ka Eesti) jõudma 2021. aasta sügisel, siis uute plaanide kohaselt on tähtajaks 2022. aasta suvi. Täpsemad detailid selguvad 12. novembril peetaval «Disney+ Day» sündmusel, mis märgib 2019. aastal loodud teenuse sünnipäeva.

Hetkel 116 miljoni tellijaga Disney+ on Euroopa ja Põhjamaade riikidest olemas juba Hollandis, Ühendkuningriikides, Iirimaal, Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Monacos, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Taanis, Norras, Rootsis, Soomes ja Islandil. 

Sarnaselt Warner Brosiga, mis lansseerib 2021. aasta suured filmid kinodega üheaegselt oma HBO Max platvormil (mille tulek Euroopasse samuti hilineb ja 2022. aastasse lükkub), leiab Disney+ teenusest nt uusimad Marveli, Pixari ja Star Warsi filmid.

Disney+ laienemine toimub paljudes piirkondades kaubamärkide Star, Hotstar ja Star+ täiendnimede all, seda just Lõuna- ja Kesk-Ameerikas ning Aasia riikides. Üldiselt märgib Stari-täiend Disney+ platvormi avardatud teenust, millest leiab rohkem ka täiskasvanutele mõeldud sisu.

Disney+ tulek
 

Jaapan – oktoober 2021

Taiwan – november 2021

Hongkong – november 2021

Lõuna-Korea – november 2021

Kesk- ja Ida-Euroopa – suvi 2022

Kesk-Aasia – suvi 2022

Lõuna-Aafrika – suvi 2022

Märksõnad
Tagasi üles