E, 5.12.2022

Tartuffi publik valis lemmikuks Norra pulmafilmi, mida näeb peagi teles

Spekter
Tartuffi publik valis lemmikuks Norra pulmafilmi, mida näeb peagi teles
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
«Diana pulmapidu»: Liv (Marie Blokhus) ja Terje (Pål Sverre Hagen) abielluvad.
«Diana pulmapidu»: Liv (Marie Blokhus) ja Terje (Pål Sverre Hagen) abielluvad. Foto: Filmikaader

Eelmisel nädalal Tartusse suuri tundeid toonud armastusfilmide festivali Tartuff publik valis oma lemmikuks kibemagusa Norra draamakomöödia «Diana pulmapidu».

Ööl vastu pühapäeva Tartus ja eile õhtul PÖFFi veebikinos lõppenud festivali populaarseim film oli samuti «Diana pulmapidu», millele järgnesid «Erna on sõjas» ja «Viimane suudlus». «Diana pulmapeole» järgnesid internetihääletusel avafilm «Väike kala», «Viimane suudlus» ja «Hea abikaasa».

«Tartuff. Sume suveõhtu Raekoja platsil, mõnus sumin ja kohvikutest kostuv klaaside kõlin. Õlale toetatud pea, toolide vahekohas kohtuvad käed ja elevus kohe-kohe algavast värvilisest ja helgest loost, mida jälgides olmemured kuskile kaugele-kaugele ära vajuvad. Täna on see õhtu. «Diana pulmapidu» on täpselt selline lugu,» kirjutas filmi kohta Tartu Postimees.

Charlotte Blomi romantiline film jälgib lapse silmade kaudu tema vanemate abielu, kus tõusud vahelduvad mõõnadega ja pisarad naeruga. Filmi režissöör saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri «Suudlevad tudengid».

Kokku tõi Tartuffi filmiprogramm Raekoja platsile ja Athena keskusse üle 8000 vaataja, üritusi külastas üle 1500 inimese. Koroonaviiruse tõttu oli Raekoja platsil vaid 600 istekohta, mida on tavapärasest poole vähem. Athena keskusse pääses vaid koroonatõendi või negatiivse testitulemusega.

Tartuffi juht Kristiina Reidolv hindas Tartuffi õnnestunuks ja tänas kõiki toetajaid ja ametlikke partnereid, samuti haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsioone, kellega koos valmis põnev programm ning toimusid esimest korda Tartuffi suveakadeemia ja filmikriitika suvekool. «Väga tänulikud oleme ka Tartuffi publikule vastutustundlikkuse eest, et meil õnnestus festival keerulistel aegadel ohutult läbi viia,» ütles ta.

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff leidis aset 2.–7. augustini. Festivali fookuses oli tänavu teadus.

Filmi «Diana pulmapidu» saab Põhjamaade filmikuu raames näha 1. septembril ETV2s ning hiljem ERRi tasuta striimikanalis Jupiter.

Märksõnad
Tagasi üles