K, 29.11.2023

Ees ootab põnev nädalavahetus: HÕFFi õudus- ja fantaasiafilme saab vaadata üle terve Eesti!

Raadio Elmar
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» rääkisime HÕFF'i festivalist ja õudusfilmidest. Laiemat ülevaadet jagas festivali eestvedaja Helmut Jänes. 

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 13. -15. augustil.  Teist aastat järjest saab festivali külastada ka PÖFFi veebikino vahendusel. Publikule pakutakse esinduslikku filmivalikut, mis on Elisa veebiplatvormi Elisa Stage kaudu kättesaadavad üle terve Eesti.

Virtuaalne kino avab oma uksed 15. augustil kell 18.00, kui Haapsalu kultuurikeskuses on lõppenud festivali viimane seanss. Filme saab vaadata nädal aega ehk 22. augustini kell 18.00ni. Ainult veebikinos linastuvad «Manborg», «Kuri vaim» ja Nicola Piovesani lühifilmide kogumik.

Peafestivali ekraanile jõuab ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks mitu lühifilmide kogumikku. Toimub hulk eriüritusi ja esimest korda avatakse õuekino. Festivali fookuses on Poola ulmekirjanik Stanisław Lem, kelle sünnist möödub tänavu sada aastat.

«Festival toimub, kuid samas oleme jäänud ka veidike ajalõksu. Alguses pidi festival aset leidma aprilli lõpus, siis aga olime selle sunnitud edasi lükkama juuni algusesse. Enne juunit otsustasime, et korraldame festivali hoopis augustis  ja siin me nüüd oleme. Korraldusega kaasnevad teatavad piirangud, kuid õnneks pole midagi sellist, millega me hakkama ei saaks. Tulge koroonapassiga kohale ja saate festivali nautida,» rääkis korraldaja. 

Allpool on välja toodud nimekiri tänavusest filmivalikust, filme on Aafrikast Jakuutiani ja Eestist Uus-Meremaani:

 • Tänavuse Sundance´i festivali kesköise programmi menukid «Rüvetamine» ja «Kodutee kaob pimedusse».
 • Verivärske kodumaine žanrifilm meie viljakamatelt autoritelt Mart Sanderilt ja Toomas Arialt «Sanderi õuduste tund» ja «Õiglus 2». 
 • Uganda märulifilmide vabriku Wakaliwood kuulsaim stiilinäide «Pöörane maailm». 
 • Vennad Grimmid kohtuvad «Texase mootorsaemõrvadega», «Mesineste». 
 • Saksamaa mineviku viirastused moodsa psühholoogilise õudusfilmi võtmes «Maga». 
 • Juudi folkloor ja demonoloogia, «Surnuvalvaja». 
 • Jakuutia filmitööstuse fenomen «Tšeeke, tantsiv politseinik» ja «Kuri vaim».
 • Rämpsfilmide moodne klassika, mis on pühendatud festivali avafilmi «Psycho Goreman» autorile Steven Kostanskile, «Isadepäev» ja «Manborg».
 • Veidramast veidram retro Ameerika žanrifilmide arhiivist «Tammy ja türannosaurus Rex» ja «Nui neljaks Hawaiile».
 • Eepilis-muusikaline küberpunk-seiklus kosmoseavarustes «Kosmilised masinad». 
 • Tuntud ja tundmatu Nicola Piovesan – kolm auhinnatud lühifilmi Eestis elavalt žanrifilmitegijalt.

Veebikino üksikpilet maksab kuus eurot, mitmekesi vaatamise pilet 11 eurot. Nicola Piovesani filme saab vaadata tasuta. Pileteid saab osta juba praegu.

HÕFFi juhi Helmut Jänese sõnul on veebikino valik läbilõige Haapsalu festivali programmist. «Vaataja peaks saama hea ülevaate, mis asi see HÕFF üldse on ja mida me näitame. Loodetavasti tekitab see huvi järgmisel korral juba Haapsallu tulla, sest festivaliga kaasaskäivat melu ei suuda veebikino kahjuks asendada,» ütles ta.

Õudus- ja fantaasiafilmide festivali peakorraldaja jagas raadio Elmar hommikuprogrammis vihjeid, milliseid õudusfilme talle endale meeldib vaadata. Kuula intervjuud SIIT:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles