Eestis kehtib ka seadus, mille järgi kriminaalkorras karistatud inimene ei saa kandideerida valimistel. Ning kui mõni inimene kriminaalkorras süüdi mõistetakse, siis ta peab Riigikogust lahkuma. Kahjuks ei kehti see erakondade kohta. Marek Reinaas (EESTI 200) arvab, et Keskerakond ei tohiks otsustada ühegi sendi maksumaksja raha üle.
Juba Rooma õigusest on teada põhimõte, et ebaõiglus ei tekita õigust. Lahti seletatult tähendab see, et ebaseaduslik tegevus ei loo olukorda, kus pätil tekib õigus mingitele hüvedele. Kui keegi paneb pihta näiteks lehma, siis ta ei saa endale jätta ei seda varastatud lehma, kui ka näiteks seda piima, mida lehm annab. Tundub täiesti arusaadav ja loogiline põhimõte.
Eestis kehtib ka seadus, mille järgi kriminaalkorras karistatud inimene ei saa kandideerida valimistel. Ning kui mõni inimene kriminaalkorras süüdi mõistetakse, siis ta peab Riigikogust lahkuma. Mõte ju eelkõige selles, et sellist inimest ei saa lubada otsuste tegemise juurde, ta on ühiskondlikus mõttes ebausaldusväärne ja parem on, kui ta meie kõigi raha ja tuleviku üle ei saaks mõjutada. Kõlab mõistlikult.
Seadustest mitte kinni pidamine on Keskerakonnale kasulik, annab konkurentide ees eelise. Ja mis kõige jaburam – vastavalt Eesti seadusele maksab riik neile selle tegevuse eest preemiat.
Kahjuks on üks valdkond, kus need põhimõtted ei kehti. Nimelt on Eesti Erakonnaseaduses hetkel kehtiv põhimõte, mille järgi ebaõiglus tekitab õigust ja kriminaalselt karistatud erakond saab rahulikult otsustada Riigieelarve ridade üle.
Eestis on üks erakond, kes on aastaid silma paistnud sellega, et ei taha ühiskondlikest normidest ja seadustest kinni pidada. Nad ei tee seda lihtsalt nalja pärast. Et nagu huligaan sodib täis majaseina või viskab sisse kooliakna selleks, et lihtsalt tüdrukute ees kõvatada. Seadustest mitte kinni pidamine on neile kasulik, annab konkurentide ees eelise. Ja mis kõige jaburam – vastavalt Eesti seadusele maksab riik neile selle tegevuse eest preemiat. See erakond on Keskerakond. Edasi kuivad faktid: