T, 3.10.2023

Õuduskomöödias «Kratt» löövad nõidus, meedia ja karma maaelu sassi

Spekter
Facebook
Comments
Mari Lill õuduskomöödias «Kratt»
Mari Lill õuduskomöödias «Kratt» Foto: Filmikaader

Alates homsest jõuab Eesti kinopubliku ette kauaoodatud komöödiafilm «Kratt».

 

«Vanemad viivad oma võsukesed maale vanaema juurde. Linnalapsed saavad hingata värsket õhku, leiavad endale sõbrad ning tutvuvad ebamugava füüsilise tööga. Kui laste teed ristuvad kadunud mõisahärra päevikuga, kus sees krati valmistamise õpetus, otsustavad nad pikemalt mõtlemata väärt koduabilise vanaemale sünnipäevaks kinkida. Aga maal on samal ajal toimumas ka sotsiaalmeedia-revolutsioon. Uus digitaalselt ühendatud noorus on asunud vana amortiseerunud vallavõimu välja vahetama. Suures hirmus iseenda lõpu ees teeb vana reaalsus kõik, mis suudab, et püsima jääda. Loodusseadused, saatus ja karma juhivad aga kõik teed omavahel risti ning tuleb see, mis tulema peab,» seisab filmi tutvustuses.

Filmi on lavastajaks ning stsenaristiks on Rasmus Merivoo, kes on eelnevalt tuntust filmitegijana kogunud oma kultusväärse lühifilmiga «Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas». «Kratt» on Rasmus Merivoo teine täispikk mängufilm.

Osades astuvad üles näitlejad Mari Lill, Ivo Uukkivi, Jan Uuspõld, Paul Purga, Mari-Liis Lill, Jaanus Mehikas, Paul Laasik, Alo Kurvits ning oma esimese filmirolli teevad ka Nora Merivoo, Harri Merivoo, Elise Tekko ja Roland Treima.

Kohtumine filmitegijatega

28. juulil kell 18.30 toimub Tallinnas kinos Artis «Eesti filmi õhtu», kus saab näha «Kratti» ja kohtuda filmitegijatega. Kohal on lavastaja Rasmus Merivoo,  näitleja Mari Lill ja Ivo Uukkivi ning filmi lapsnäitlejad Nora Merivoo, Harri Merivoo, Elise Tekko ja Roland Treima

Vaata lisa Artise kodulehelt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles