N, 8.06.2023

KLIPP SAATEST ⟩ Erika Salumäe tippspordi hinnast pereelule: unistasin kolmest lapsest

Spekter
Facebook Twitter
Comments

Täna õhtul kell 20.05 näitab Kanal 2 erisaadet «Võidu hind. Peeter Võsa eksklusiivintervjuu Erika Salumäega». Vaata klippi intervjuust!

Olümpia eel sõitis saatejuht Peeter Võsa võttegrupiga Vahemere-äärsesse rannikulinna Deniasse. Seal elab juba üle kümne aasta kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe – kahekordne olümpiavõitja, 15 maailmarekordi omanik trekisõidus ning üheksakordne Eesti parim sportlane. Ta oli aastaid võitmatu alal, mida ta ise nimetab tantsuks jalgrattal.

Jututeemasid jagus: kuidas kasvatatakse tšempione, kui lähedased võivad olla suhted treeneri ja sportlase vahel, kuidas on seotud Žiguli 04 ja Barcelona kuldmedal, miks ei salli Erika tänase päevani punase sõstra morssi.

Eksklusiivintervjuus räägib Erika Salumäe Peeter Võsale muu hulgas võitude ja loobumiste hinnast, treeneri ja sportlase suhetest, aga ka tippspordist lahkumise valust. 

«Kindlasti sa loobud oma ajast. Vabast ajast, näiteks,» sõnab sportlane intervjuus. «Sa loobud oma lähedastest – pidevad ärasõidud, laagrid ja treeningud. Õnneks sellest ma ei pidanud loobuma, et sain ülikooli lõpetada, sain kooli teha,» tunneb ta kergendust. Küll aga jäid tema jaoks ära üliõpilaseluga seotud lõbustused ja peod, kuid mitte ainult. «Mul ei olnud peaaegu ühtegi sünnipäeva pärast praktiliselt 15. eluaastat,» nendib ta. Põhjuseks suured võistlused Pariisis, mis aastaid tema 11. juuni sünnipäevale kukkusid. 

«Eks sa loobud väga palju oma isiklikust elust. Tegelikult ju loobud ka oma perest, pere loomisest mingis osas. Oleneb alast, aga tippsport – see on üürike, aga ta on sellel ajal, kui on ka hea peret luua. Siin sa ohverdad ka selle. Mina unistasin kolmest lapsest,» tõdeb Salumäe intervjuus Peeter Võsale.

Vaata saadet otse ja järele Apollo TVs.

Peeter Võsa
Peeter Võsa Foto: Tairo Lutter

Peeter Võsa tagasi Kanal 2s

Eksklusiivne intervjuu Erika Salumäega lööb Kanal 2 eetris lahti uue erisaadete hooaja Peeter Võsa seltsis.

«Võib öelda, et Peeter Võsa on meedias tagasi! Natuke korralikum, tublisti kõhnem, lühikeste juuste ja muljetavaldava sportliku vormiga – vahepealsetel aastatel sisse ahmitud raamatu- ja elutarkusest kõnelemata. Vaataja jaoks on ta kogunud lugusid Eesti elu olulistest inimestest, unustatud kangelastest ja ka veel tundmatutest tegelastest. Varuks on ka mõned päris pööraselt ootamatud kohtumised,» teatab Kanal 2.

Juba õige pea on eetrisse oodata lugu Tallinna teletornist ja 30 aasta tagusest augustiputšist ning septembris teeb Võsa juttu hulljulge saksa harrastuslenduri Mathias Rustiga, kes 80ndatel ilma loata Helsingist Moskvasse lendas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles