N, 2.02.2023

Petitsioon külvas viha? Blogija Jane Almersi Facebooki kontole on üritatud terve päev sisse häkkida

Heveli Tuisk
, reporter/toimetaja
Petitsioon külvas viha? Blogija Jane Almersi Facebooki kontole on üritatud terve päev sisse häkkida
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Jane Almers/ Jane Blogi.
Jane Almers/ Jane Blogi. Foto: Erakogu

Täna on terve päev üritanud keegi süstemaatiliselt häkkida sisse Jane Blogi autori Facebooki. Peale korduvaid katseid kontole sisse saada pani Facebook turvalisuse huvides Jane kasutaja hoopiski lukku.

Austraalia strippariga abiellunud Triinu Liis McNairni kaitseks välja astunud julge sisulooja Jane Almers andis oma blogi Facbooki lehel teada, et terve päev on üritanud keegi tema kontole sisse häkkida.

Janel on Facebookis kaheastmeline sisselogimise süsteem, tänu millele ei ole õnneks keegi suutnud häkkimist lõpule viia. Turvalisuse huvides logib Facebook tema konto kõikidest seadmetest automaatselt välja iga kord, kui keegi püüab kontole sisse häkkida.

Pidev kontole sisse- ja väljalogimine tegi blogija jaoks töötamise aga üpriski keeruliseks, sest tema elutöö ongi just Facebookis. «See oli nii tüütu. Jagan ju Facebooki kaudu sooduskoode, petitsiooni teemasid ning teavitan uutest lugudest blogis,» rääkis Jane, kui oluline on tema töös just sotsiaalmeedia.

Päeva lõpus otsustas Facebook naise konto hoopiski lukku panna. Jane rääkis, et Facebook ei lasknud inimestel talle enam isegi mitte sõnumeid saata.

«Sain konto lukust lahti, kuid see võttis natukene aega. Mul tuli selleks mõned asjad täita,» on ta rõõmus, et saab taas oma kontot kasutada. Loomulikult vahetas Jane oma parooli ära ja lootis, et rohkem tema kontole sisse ei häkita, sest see takistaks tal taas perele leiba teenida.

Veidi peale kella viit õhtul püüti aga juba siseneda Jane Gmaili kontole Huawei seadmest, mispeale otsustas ta teha avalduse politsei küberkuritegude osakonda.

20. juulil alustas Jane allkirjade kogumist, et perekool.ee süsteemi muudetaks ja seal küberkiusamise võimalust vähendataks. «Olen sada protsenti kindel, et selle häkkimise taga on keegi, kes on pahane minu algatatud petitsiooni peale,» ütles ta Elu24-le kindlameelselt.

Perekool.ee on Eesti Ämmaemandate Ühingu loodud lehekülg lapsevanematele arutlemiseks, nõu küsimiseks ja jagamiseks. Lehel on ka üks alafoorum mille pealkiri on «Ajaviite- ja muud jutud». Just seda viimast nimetab blogija pigem küberkiusamise foorumiks.

«Aastaid toimub seal kiusamine erinevate avaliku elu tegelaste kallal, kuid suuremate pihtide vahele on võetud Eesti sisuloojad. Mõistame, et avaliku elu tegelased jagavad oma elu ning seetõttu arutletakse nende elu, valikute ja käekäigu üle, kuid see, mis toimub antud foorumis, on läinud üle käte. Ja tegelikult on see nii olnud juba aastaid,» on Jane kirjutanud petitsiooni kirjeldusse.

Märksõnad
Tagasi üles