Tartuffi juhi Kristiina Reidolvi sõnul on tänavuse festivali fookuses teadus, et pöörata tähelepanu armastusele teaduse ja uute teadmiste vastu. «Suveakadeemiaga tahame rõhutada, kui oluline on meile haridusküsimuste ja tulevikuvisioonidega tegelemine,» ütles ta.
5.–6. augustini Tartus esimest korda toimuv suveakadeemia keskendub kultuuri loomise, vahendamise ja tarbimise uute inspireerivate tehnoloogiate tutvustamisele ja kasutamisele sellistes kultuurivaldkondades nagu film, muusika, etendus- ja visuaalkunstid, aga ka arvutimängudes.
Innovaatilised digilahendused uute teenuste, platvormide ja tööriistade näol on pöördumatult muutnud seda, kuidas me suhestume kunstiloome ja kultuuritarbimisega. Üha enam otsitakse meelelahutusvorme, mis sulataks kokku erinevad meediumid, et kultuurikogemus oleks täielikum ja meelikaasavam – passiivsele tarbimisele eelistatakse interaktiivsust. Sellest tulenevalt peavad ka kunstiliigid digitransformatsiooniga kaasa minema ja otsima uusi väljendusvahendeid. Nagu alati on iga muutuse puhul võitjaid ja kaotajaid.
Kokku on suveakadeemias viis sessiooni: «Tehisintellekt ja uued tehnoloogiad loomepraktikates», «Immersiivsed tehnoloogiad ja etenduskunstid», «Voogedastusrevolutsiooni mõju audiovisuaaltööstusele, etenduskunstidele ning kultuuritarbimisele», «VR/XR/AR kasutamise perspektiividest arvutimängude tootmises» ja «Uued tehnoloogiad filmitööstuses».
Esinejad
- Greenwichi Ülikooli digitaalse meedia dotsent Nuno N. Correia ja Aalto Ülikooli kunstide teaduskonna meediaosakonna teadur Koray Tahiroğlu: uute tehnoloogiate rakendusvõimalused kunstiloomes.
- Saksa lavastaja ja režissöör Daniel Kötter: «Immersiivsed tehnoloogiad lavastustsüklis «Maastikud ja kehad»».
- TLÜ digitehnoloogiate instituudi digitransformatsiooni professor Merja Bauters.
- VAT teatri dramaturg ja Drakadeemia juhendaja Mihkel Seeder ja Saksa teatrimänedžer Dirk Neldner: «PlayON! Loo jutustamine (storytelling) immersiivsete tehnoloogiate abil».