VAATA ÜLE Station Narva festivali muusikaprogramm on augustiks valmis!

MUSA portaal
Copy
Station Narva on festivaliks valmis
Station Narva on festivaliks valmis Foto: Tanel Tero / TMW pressimaterjal

Augusti avanädalal Narvas toimuva muusika- ja linnafestivali Station Narva uute esinejate seas on Islandi elektroonilise tantsumuusika teerajaja GusGus, Soome laulja ja produtsent New Ro ning Eesti artistid Yasmynist Kino laule tõlgendava Stanislav Bulganini ja Janno Reimi duoni.

6. ja 7. augustil esinevad Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis kokku 24 artisti Eestist, Venemaalt, Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist. Varem väljakuulutatuile, kelle seas on Briti d’n’b ässad Roni Size ja Dynamite MC, Islandi elektroonikatrio Vök, Tatari-Vene duo AIGEL ningEesti muusika maestrod Sven Grünberg ja Vaiko Eplik, on lisandunud 9 uut esinejat.

Station Narva publikut ka 2019. aastal oma kõrgläikese produktsiooni ja vankumatu technosoul'i pulsiga lummanud Islandi elektroonilise tantsumuusika teerajaja GusGus naaseb piirilinna etteastega, millega liitub samuti tänavusel festivalil esineva Islandi grupi Vök laulja Margrét Rán, kelle hääl kõlab ka GusGusi 23. juulil ilmuval uuel stuudioalbumil «Mobile Home». GusGusi soundimeistri Biggi Veira ja laulja Daníel Ágúst Haraldssoni sõnul avab tulevane plaat akna düstoopilisse, masinate poolt vallutatud maailma, milles sihitult ekslevate hingede ainsaks eesmärgiks on hedonistlik naudingute jaht.

Kollektiiv täidab oma lubaduse piirilinna tagasi tulla uue albumi maailmaturnee raames. «Station Narva mõjus meile nagu lööklaine! Narva asub üsna ainulaadses kohas Venemaa ja ülejäänud Euroopa vahel, tormiliselt areneva Eesti idaserval,» meenutavad oma kahe aasta tagust Narva esinemist bändi liikmed. «Festivali ürituste ja esinejate mitmekesisus ja kunstipärasus pakkus värskendavat vaheldust rahvusvahelisel muusikamaastikul toimuvale. Oli au sellest osa saada ja tuleme siia taas ilma vähimagi kõhkluseta esinema!»

«See, et

GusGus Rock Cafe's 2014. aastal
GusGus Rock Cafe's 2014. aastal Foto: Jelena Rudi

klassi artistid soovivad Station Narvale tagasi tulla oma uut muusikat esitlema, tähendab üht – festival on jõudnud rahvusvahelisele muusikasündmuste kaardile,» ütleb Station Narva peakorraldaja Helen Sildna.

Välisartistidest on kavasse lisandunud ka Soome skenes oma vokaalsete võimekuse, huumori ja 80-90ndate viidetest pungil debüütalbumiga «late bloomer» laineid lööv laulja ja produtsent New Ro ehk Ronja Stanley.

Festivali kava on täiendust saanud ka tervelt seitsme kodumaise nimega. Narva Muuseumi Dormitoriumi saalis esitleb oma uut täispikka albumit «Timetrix» instrumentaalse elektroonilise muusika rühmitus Modulshtein. Linnuse sisehoovis esitavad Janno Reim ja Stanislav Bulganin kahel kitarril, kahes keeles ja omakõlalises arranžeeringus valiku Vene kultusbändi Kino hittidest. Lihvitud R&B, hiphopi ja neosouli toovad festivalile Yasmyn ning produtsent ja DJ Caspar Mágus. Südasuvise tiksuga muusikat on muuseumi hoovialal valimas ka mitmekülgne helilooja, produtsent ja DJ Sander Mölder.

Yasmy.
Yasmy. Foto: Indrek Kasesalu

Jõeäärses kultuuriklubis Ro-Ro esitleb pealinna kunstpungi bande Saint Cheatersburg oma tänavu taasilmunud plaati „Juan Raton” ning Narva meloodilise poprocki grupp Pale Alison oma uusimat loomingut.

7. augusti ööl festivalile punkti paneva jätkupeo avab jõe kaldal armastatud Ro-Ro klubi õuealal spetsiaalse tule- ja valgusshowga tulevikufolgi bänd OOPUS.

Tagasi üles