Eestlane Mark Lajal ja Leo Borg said Wimbledoni juunioride tenniseturniiril dramaatilise kaotuse

Elu24
Eesti parim tennisejuunior Mark Lajal.
Eesti parim tennisejuunior Mark Lajal. Foto: Eesti Tenniseliit

Eesti nootennisisti Mark Lajali jaoks sai Wimbledoni noorteturniir neljapäeval otsa kaotusega paarismängu teises ringis. Koos viiekodse Wimbledoni tšempioni Björn Borgi poja Leo Borgiga kaotati Leedu/Hispaania duole Edas Butvilas/Manzanera Pertusa.

Kõnealune paarismäng oli huvitav selles mõttes, et väljakule tulid neli noormeest, kes kõik olid mõned tunnid varem üksikmängus kaotusekibedust tundnud.

Paarismängutabelis neljandana asetatud Borg/Lajal asusid soosikuseisust kiiresti õigustama ja seisul 2:1 teenitud murre viis nad pärast kahe oma pallingu hoidmist ette 5:2. Lisaks jäid Butvilas/Pertusa oma servil 0:40 taha. Kolm settpalli. Nüüd aga hakkas juhtuma. Vastased võitsid 13 punkti järjest! See sisaldas päästetud servigeimi, murret nulliga ja oma pallingu võitu nulliga. Kohe tegid vastased veel ühe murde ning seis oligi 6:5 nende kasuks ja kuigi järgmises geimis pääsesid Borg/Lajal 40:15 ette, ei suutnud geimi võita!