Eesti noor tenniselootus pudenes Wimbledonis konkurentsist

Elu24
Mark Lajal.
Mark Lajal. Foto: Igor Pissarev/Eesti Tennise Liit

Eesti noor tennisemängija Mark Lajal (16. asetus) ei suutnud läbida Wimbledoni juunioride turniiril üksikmängu teist ringi, kui kaotas neljapäeval Matthew William Donaldile (Tšehhi, ITF juuniorid 53.) 6:3, 1:6, 0:6.

Kahe viimase seti tulemus oli ootamatu, sest esimese seti oli Lajal lõpetanud 1:3 kaotusseisust viie geimivõiduga järjest. 14 äralööki ja 9 lihtviga oli kirjas Lajalil, aga halva üllatusena kõik pöördus alates teisest setist ning Lajal võitis juurde vaid ühe geimi teise seti seisul 0:3.

Kahe viimase seti peale kokku tegi Lajal 12 äralööki ja 23 lihtviga. Kokku seega 26 äralööki ja 32 lihtviga, aga Tšehhi tennisistil 20 äralööki ja 11 lihtviga. Lajal oli selles mängus ründavam pool, mida lisaks äralöökide arvule tõestab ka võrku tungimine. Paraku võitis Lajal võrgus 43st punktist ainult 23, kui esimeses ringis oli ta võitnud 29st 23 ehk siis võrgumäng ei olnud täna piisavalt produktiivne. Vastane käs võrgus 21 korda, aga võitis neist punktidest 17.