T, 24.05.2022

«Sõprade» staaril on viimase staadiumi vähk

Elu24
«Sõprade» staaril on viimase staadiumi vähk
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Jennifer Aniston, James Michael Tyler ja David Schwimmer sarjas «Sõprad». Tyler kehastas kümme hooaega kohvikutöötajat Guntherit.
Jennifer Aniston, James Michael Tyler ja David Schwimmer sarjas «Sõprad». Tyler kehastas kümme hooaega kohvikutöötajat Guntherit. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

«Sõprade» staaril James Michael Tyleril, kes kehastas armastatud sarjas Guntherit, on viimase staadiumi eesnäärmevähk.

Mais 59-aastaseks saanud näitleja James Michael Tyler avaldas hiljuti, et tal on neljanda staadiumi eesnäärmevähk, vahendab ew.com.

Tyler mängis kümne hooaja vältel «Sõprades» kohvikutöötajat Guntherit, kelle salaarmastus oli Jennifer Anistoni kehastatud Rachel. Näitleja sai diagnoosi 2018. aastal. Kuna Tyler sai diagnoosi hilja, levis haigus tavapärasest kiiremini. Pandeemia ajal tekkis näitlejal lülisambasse levinud kasvajate tõttu alakeha halvatus ja ta ei saa enam kõndida.

«Minu täpne diagnoos on neljas staadium. Viimase staadiumi vähk,» rääkis Tyler läbi pisarate ja lisas: «Seega lõpuks, teate küll, saab see mu ilmselt kätte.»

James Michael Tyler sai kurva diagnoosi 2018. aasta septembris.
James Michael Tyler sai kurva diagnoosi 2018. aasta septembris. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Tyleri vähidiagnoos oli ka põhjus, miks ta «Sõprade» taaskohtumisest ainult videosilla vahendusel osa võttis. «Tahtsin sellest osa võtta ja esialgu pidin laval olema, koos nendega,» paljastas Tyler, kuid lisas, et otsustas ise seda mitte teha. «See oli magushapu, kui aus olla. Mul oli väga hea meel, et mind sellesse kaasati. Otsus sellest mitte füüsiliselt osa võtta oli minu oma.» 

Videosilla vahendusel suursündmusel osalenud Tyler tõdes, et ei tahtnud taaskohtumist kurvaks muuta: «Ma ei tahtnud umbes öelda, et muuseas, Guntheril on vähk.»

«Sõprade» staaridest oli Tyleri vähidiagnoosist juba varem teadlik David Schwimmer, kes kehastas sarjas Rossi. «Ta on minuga Instagramis rääkinud, produtsendid olid teadlikud, nad on pikemalt sellest teadnud.»

Näitleja saab praegu keemiaravi. Tyler palus inimestel oma arste kuulata ja end testida, sest kui haigus vara avastada, on peaaegu alati võimalik sellest võitu saada. Tyler tõdes, et oleks pidanud oma abikaasat kuulama ja varem kontrolli minema: «See oleks sel juhul loodetavasti varem avastatud.»

«Minu eesmärk oli möödunud aastal näha oma 59. sünnipäeva,» ütles Tyler emotsionaalselt. «Ma tegin seda. Minu eesmärk on nüüd aidata kaasa vähemalt ühe elu päästmisele.» Tyler paneb kõigile südamele, et sarnase saatuse vältimiseks läheks mehed arsti juurde eesnäärme kontrolli. 

Pärast vähidiagnoosi on Tyler kaasa teinud vaid kahes lühifilmis, mis tulid välja 2020. aastal, vahendab IMDb andmebaas. Enne seda mängis ta näiteks 2013. aastal eetris olnud telesarjas «Modern Music», mis kestis vaid viis osa. 2012. aastal nägi Tylerit «Sõprade» kolleegi Matt LeBlanci auhinnatud komöödiasarja «Episodes» ühes osas. 

Märksõnad
Tagasi üles