R, 9.06.2023

KLIPP SAATEST ⟩ «Žiguliga isamaal» täna: Robert Rool saeb puupakust nõukaaegse masina

Spekter
Facebook Twitter
Comments

Täna kell 20.00 jätkub Kanal 2s Robert Rooli ja Kristjan Ojangu adrenaliinist ja positiivsusest pakatav suvine automatk «Žiguliga isamaal». Värskes osas alustab reisiseltskond teekonda Peipsi äärde.

Mida põnevat võib näha Vasknarvas ja kuidas pannakse reisiseltskonna teadmise proovile Mustvees? Robert ja Kristjan võtavad vastu väljakutse meisterdada mootorsaega valmis puust Žiguli. 

Vaata lõiku saatest, milles vägitükk ette võetakse:

Vaata saadet Apollo TVs. Konto loomisel teenuse esimesed 30 päeva tasuta!

«Žiguliga isamaal»

Saatesarja jooksul sõidavad Robert Rool ja Kristjan Ojang läbi kõik 15 Eesti maakonda. «Minu ja Robi sõiduvahenditeks on juba vanad tuttavad: roheline 1973. aasta VAZ-2101 ja valge 1986. aasta VAZ-21063,» sõnab saatesarja autor Kristjan Ojang.

Enim materjali jõuab vaatajateni Lõuna-Eestist ja Ida-Virumaalt, kuid väga palju toredaid inimesi ja omapäraseid kohti näeb ka Eesti saartel, eriti Hiiumaal. Kilomeetrites on meeste teekonna pikkus ligikaudu 3500 kilomeetrit, mis Eesti väiksust arvestades on üllatavalt suur number. Aga kui ringi tiirutada ja peaaegu iga nurgataguse taha kiigata, siis tuleb mõnituhat kilomeetrit üsna ruttu täis.

«Igal pool Eestist leidub inimesi, kollektsioone või esemeid, mida poleks eales uskunud, et selliseid Eestis või maailmas laiemalt üldse olemas on,» ütleb Robert Rool.

Saatesarja käigus püstitavad mehed ka ohtralt isiklikke rekordeid. Kõige madalam koht, kuhu reisisellid oma Žigulidega satuvad, on 15 meetrit allpool merepiiri. Kõige kallim masin, mille juhikohale nad istuvad, maksab umbes 50 miljonit eurot. Kõige võimsam auto, mida kohatakse, on 500-hobujõuline Lada, mis kiirendab nullist sajani kolme sekundiga. Kõige sügavam järv, kus ujutakse, on 38 meetrit sügav Rõuge Suurjärv. Kõige suurema plahvatuse tekitab 7000 tonni lõhkeainet. Lisaks tutvutakse eriliste ja vanade sõidukitega.

Kumbki saatejuht ei kahetse, et möödunud aastal mõni Euroopa reis ära jäi: «Eestis reisimine osutus kümneid kordi huvitavamaks, kui oleks reisi eel oodanud. Kodune Eesti on ääretult kirju ja kui otsida, siis leiab siit ka meelelahutust igale maitsele. Kui vaja, saab adrenaliini pumpama, ja kui soovi, saab ka kõhu valusaks naerda või pisara silmanurka. Kõike leidub.»

Robert Rooli ja Kristjan Ojangu hoogne automatk «Žiguliga isamaal» on eetris esmaspäeviti kell 20.00 Kanal 2s.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles