TREILER Vaata, milline film viib eestlased Cannes'i festivali Kuldsele Palmioksale võistlema

Spekter
Copy
«Kupee nr 6»
«Kupee nr 6» Foto: Filmikaader

Tänavu Cannes'i filmifestivali peapreemiale võistlevast, Eesti kaastootmisel valminud Soome draamast «Kupee nr 6» (Hytti nro 6) ilmus esimene treiler.

Režissöör Juho Kuosmaneni teine täispikk mängufilm räägib keerulise armusuhte eest pagevast noorest soomlannast, kes suundub rongiga Moskvast arktilisse Murmanskisse. Pikal teekonnal tutvub ta lähemalt venelasest kaevuriga, kellega tal tekib inimlik side ning kitsast kupeed jagades avanevad neile sõidu ajal teineteise sügavamad hingesopid. 

Juho Kuosmanen (s. 1979) on Soome publikule tuntud ajaloolise menufilmi «Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus» (2016) lavastajana. Teistelgi festivalidel auhindu noppinud romantiline draama võitis 2016. aastal Cannes'i filmifestivali julge vaatevinkliga autorifilmide eriprogrammi «Un Certain Regard» peapreemia ning oli nomineeritud ka festivali «Golden Camera» parimate debüütfilmide auhinnale.

«Kupee nr 6» (rahvusvahelise pealkirjaga «Compartment Number 6») kaastootjaks oli Venemaa ja Saksamaa kõrval ka Eesti: loo käsikirja kaasautorid olid režissööri ja filmi aluseks oleva raamatu autori Rosa Liksomi kõrval eestlased Andris Feldmanis ja Livia Ulman («Teesklejad», «Kättemaksukontori»). Toota aitas linalugu Amrioni produtsent Riina Sildos («Seltsimees laps») ning kostüümikunstnikuks oli Jaanus Vahtra («Viimased», «Põrgu Jaan», «November»). Filmis näeb üles astumas ka Eesti päritolu vene näitlejat Julia Augi.

Cannes'i filmifestival toimub tänavu 6.–17. juulini.

Tagasi üles