9. juulil jõuab viimaks kinodesse kauaoodatud noortekomöödia «Öölapsed», milles ühe pöörase suveöö jooksul põimuvad kolme õe ja nende sõprade lood, sünnivad murrangulised otsused ja pidutsetakse hommikuni.

Komöödias kaasa teinud näitlejad kogunesid täna Coca-Cola Plazasse, kuhu oli kohale toodud üks filmi kesksemaid tegelasi: vana Toyota, millega üks peategelasi Liis öistesse seiklustesse suundub. Oma käega haarasid värvipihustite järele ning aitasid masina kirevamaks tuunida režissöör Priit Pääsuke, produtsent Marianne Ostrat ning näitlejad Amanda Hermiine Künnapas, Liis Lemsalu, Mart Müürisepp ja Kristjan Lüüs

Kohapeal rääkis produtsent Spektrile, kust auto võeti ning millist rolli see tegelikult mängis ning märkis ka, kuidas juba kaks aastat tagasi purki võetud film pärast koroonalõksust kinoekraanile valla pääsemist algsest versioonist erineb. Näitlejad Liis Lemsalu, Mart Müürisepp ja Amanda Hermiine Künnapas aga jagasid oma mälestusi võtetest ning oma tegelaskujudest.

Vaata intervjuudega pikitud videot auto dekoreerimisest:

Režissöör Priit Pääsukese noortekomöödia «Öölapsed» võtab vaatajad kaasa ühe pöörase suveöö jooksul aset leidvatele seiklustele, milles põimuvad kolme õe ja nende sõprade lood, sünnivad murrangulised otsused ja pidutsetakse hommikuni.

Originaalstsenaariumil põhinev linateos portreteerib tragikoomiliselt üht pealtnäha tavalist Eesti perekonda, kus kolm tütart erinevate valikute ees seisavad, puudutades noorte inimeste elu murdepunkte lõbusas võtmes.

Peaosades on Alice Siil, Grete Konksi ja Piret Krumm, kõrvalosades teevad kaasa Mart Müürisepp («Klassikokkutulek»), Kristjan Lüüs («Võta või jäta»), Alo Kõrve («O2»), Liis Lemsalu («Eia jõulud Tondikakul»), Argo Aadli («Seltsimees laps»), Lauri Pedaja («Klass», telesari «Köök»), Ott Lepland («Vasaku jala reede»), Juss Haasma («Päevad, mis ajasid segadusse»), Miika Pihlak, Liisa Saaremäelja Amanda Hermiine Künnapas (telesari «Padjaklubi») ning juba eelpool mainitud Peeter Oja (telesari «Lõks»), Laine Mägi («Klass», telesari «ENSV») ja Jaune Kimmel.

Filmi lavastaja on Priit Pääsuke («Keti lõpp»), stsenarist Ewert Kiwi, operaator ja kaasstsenarist Mart Raun, kunstnik Kadri Kuusler, kostüümikunstnik Gerly Tinn, grimmikunstnik Maarja Viikmaa, helilooja Janek Murd, helirežissöör Harmo Kallaste ning produtsent Marianne Ostrat.

Komöödia «Öölapsed» jõuab kinodesse 9. juulil.

Kommentaarid
Copy