N, 2.02.2023
INIMESE DISAIN ⟩ Kuidas teha õigeid otsuseid ja valikuid? Tutvu oma sisemise autoriteediga
Foto: Ironika/Shutterstock
Margit Korbe
, astroloog
Kuidas teha õigeid otsuseid ja valikuid? Tutvu oma sisemise autoriteediga
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Kuidas kõige paremini õigeid otsuseid teha ja seeläbi tervemat, voolavamat ja rahuldustpakkuvamat elu kogeda? Avasta oma sisemine autoriteet!

Oleme teinud tutvust Inimese Disaini süsteemiga, mille eesmärk on vabastada inimene välistest mõjutustest ja aidata tal toimida elus puhtalt iseendana, muutes elu seeläbi voolavaks, tervemaks ja rahuldustpakkuvaks.

Varem oleme rääkinud, kuidas see kirjeldab inimeste energiatüüpe ja vastavaid strateegiaid, kuidas keegi on loodud siin elus funktsioneerima. Inimese Disaini energiatüüpide ja strateegia kohta on kirjutatud lähemalt siin.

Seekord vaatame teist kõige olulisemat juhist, mille Inimese Disain meile annab. Selleks on sisuliselt sisemine autoriteet - selle kaudu saame teada, kuidas tunda ära, mis on meie jaoks õige ja mis mitte. Võib öelda, et Autoriteet on see osa meis, mis suunab meid õigeid otsuseid tegema - see on kõrgem intelligentsus meie kehas, mis teab, mis meile tegelikult hea on. Samuti näitab see, et igaüks saab lõpuks usaldada ainult iseennast, mitte väliseid autoriteete - teisi inimesi või institutsioone. 

Kui tunneme kord oma Strateegiat ja Autoriteeti, on meil käes kõige olulisemad Inimese Disaini tööriistad, millega praktiseerida ja eksperimenteerida. Inimese Disain on eelkõige just seda - praktika ja eksperiment, mis hakkab kandma aja jooksul üha rohkem vilja. Esialgu on need vaid mõisted, kuid kui need kord imbuvad kehasse ja teadvusesse, alles siis hakkab asi tööle. 

Autoriteet

Autoriteet tuleneb vastavalt meie defineeritud energiakeskustele ning kuigi info liigub läbi kõikide energiakeskuste, siis just Autoriteet näitab, millisele peame pöörama enim tähelepanu, et sooritada õige otsus.

Kuigi meid õpetatakse juba lapsest peale «asju läbi mõtlema» ja «oma ajusid kasutama», siis mõistusekeskus ei ole tegelikult õige koht, mille järgi otsuseid teha. Mõistust saab kasutada otsuste kinnitamiseks ning otsuste põhjal tegevuse planeerimiseks, kuid tegelik korrektne impulss tuleb meie Autoriteedist.

On 7 erinevat võimalikku Autoriteeti:

  • Sakraalne Autoriteet (Sacral Authority)
  • Emotsionaalne Autoriteet (Emotional/Solar Plexus Authority)
  • Põrna Autoriteet (Splenic Authority)
  • Ego Autoriteet (Ego/Heart Authority)
  • G-keskuse Autoriteet (Self/Identity/G Authority)
  • Keskkonna Autoriteet (None, Environmental Authority)
  • Kuu Autoriteet (None, Moon/Lunar Authority)

Kaks viimast (keskkond ja Kuu) on ainsad tüübid, kelle Autoriteet tuleb iseendast väljastpoolt ning võib öelda, et neil ei ole sisemist Autoriteeti.

Kuidas leida oma Autoriteeti?

Selleks tee oma Inimese Disaini kaart siin ja seal on paremal infotulbas märgitud ka sinu Autoriteet.

Sakraalne Autoriteet

Kõik, kellel on sakraalne keskus defineeritud ja mis tahes muu, väljaarvatud päikesepõimiku keskus, ka defineeritud, omavad Sakraalset Autoriteeti. Need inimesed peavad looma kontakti sügava «teadvusega» oma alakõhus (sakraalkeskuses) ning tunnetama, kas seal tuleb mingi küsimusega seoses signaal «mhmhh» või «mkmm». Neid signaale võib isegi väljendada läbi vastava häälitsuse, nii nagu enda seest tuleb. See aitab luua kontakti oma elujõumootoriga.

Selle praktiseerimist saab alustada väga lihtsate küsimustega - kas ma tahan praegu õue minna? Kas ma tahan kanda täna punast? Oluline on, et ei hakkaks mõtlema, aga tunnetaks lihtsalt esimest impulssi, mis tuleb sügavalt enda seest. Niimoodi peaks kuulama ennast iga otsuse tegemisel. Sakraalkeskus annab signaali pühal hetkel, mis hakkame just vastama. See hetk määrab, kas me potentsiaalselt alustame midagi ja pühendame sellesse oma energia.

Kui saame vastuseks «mhmhh» (kogeme sisemist avardumist ja energia paisumist), annab sakraalkeskus märku, et valik on meie jaoks õige ja meil on olemas selleks vajalik energia - teeme ära!

Kui saame vastuseks «mkmm» (kogeme sisemist kokkutõmmet), on see märk, et peaksime ütlema «ei» ja suunama oma tähelepanu mujale.

Sakraalne Autoriteet saab olla ainult Generaatoritel ja Manifesteerivatel Generaatoritel. Tuletame siin meelde, et nende strateegiaks on oodata ja vastata siis sellele, mis nendeni on tulnud. Aga selline vastamine ei eelda küsijat, see on kõiges - isegi hingamises. Tuleb pidevalt tunnetada, mis parajasti ümber või enda sees on, ning sellele vastata.

Sakraalse Autoriteediga tuleks pühendada oma sakraalenergia ainult asjadele, mis panevad sind tõeliselt põlema, kutsuvad ja voolavad koos sinuga. Kui pühendad oma elujõu millelegi, mis ei too rõõmu ega sütita su sisemist tuld, võib see tuua kaasa suuri terviseprobleeme.

Emotsionaalne Autoriteet

Kõik inimesed, kelle kaardis on emotsionaalne keskus (päikesepõimik) defineeritud, omavad Emotsionaalset Autoriteeti. See tähendab, et sa pead oma tunded läbi tundma, enne kui midagi otsustad. Sellega kaasneb emotsionaalne laine koos tõusu ja mõõnaga, mis tuleb tervenisti läbi kogeda. Alles siis saabub rahu ja sügavam selgus - siis on aeg otsustada.

Emotsionaalse Autoriteediga inimesed ei saa oma otsustes kunagi 100% kindlad olla - nende jaoks sobib juba 75-80%, siis on kõik hästi. Ebakindlus tuleb sellest, et kuigi oled teinud õige otsuse, kogesid enne seda läbi kõik tunded ja võimalused ning see jätab su kehasse mälestuse emotsionaalse laine madalseisust. 80% kindlus on sinu jaoks juba piisav, et otsus ära teha.

Selle Autoriteediga inimestel läheb otsustamiseks kõige kauem aega ja see on ok. Nii peabki. Nad ei peaks kunagi end tagant kiirustama ega laskma kellelgi teisel seda teha. Mida rohkem aega nad endale võtavad, seda parem. Selles osas on Emotsionaalne Autoriteet kõikidest teistest Autoriteetidest üle - keegi teine ei saa ega tohi kontrollida või suunata Emotsionaalse Autoriteediga inimest.

Kui tunned, et sul läheb otsustamiseks veel aega ja partner ei jaksa ära oodata ning otsustab lahkuda, siis usalda - see ei olnudki sinu jaoks korrektne partner. Ideaalis, mida kauem Emotsionaalse Autoriteediga inimene ootab, seda rohkem teised teda väärtustavad ja hindavad. See inimene ei tohiks teha kunagi kiireid hetkelisi otsuseid. Vastutasuks teiste kannatlikkusele pakub see inimene väga sügavaid emotsionaalseid arusaamisi ja elurikastavat teadlikkust.

Ära mitte kunagi suru oma tundeid alla. Tunne need läbi ning oota, kuni saabub selgus ja rahu. Koge oma emotsionaalseid kõrgeid tippe ja sügavaid orge. Kui oled jõudnud umbes 80% äratundmiseni, mis sulle sobib, siis mine ja tee seda.

Põrna Autoriteet

Kui põrnakeskus (kaardil vasakul ääres) on sinu Autoriteediks, siis keha suhtleb sinuga läbi hirmude. Põrn funktsioneerib ellujäämisinstinkti najal. Trikk seisneb selles, et kuidas hirmu sõnumit lahti mõtestada - kas tunned hirmu, kuna eesolev tegevus ei sobi sulle? Või kardad teadmatuse pärast? Või on need hoopis erutusest tingitud liblikad kõhus?

Selle Autoriteediga tekib kiire hetkeline sügav äratundmine, et mingi tegevus on sinu jaoks KINDLASTI täiesti õige või vastupidi -tugev teadmine, et see tegevus ei ole turvaline või õige. Keerukas on siinjuures see, et antud Autoriteet suhtleb väga peenelt ja hetkeliselt: see saadab sõnumi kiiresti ühel kindlal hetkel ja ei korda enam ennast.

Tuleb õppida tundma, kuidas ärevus, närvilisus, resoneerimine ja ebamugavus läbi sinu keha väljenduvad ning teha vahet, millal keha on erutunud, hirmunud või palub lihtsalt taganeda. Kui oled närvis ja põnevil, on see «jah» ning pead murdma läbi mõtetest tulenevast ärevusest. Kui tunned närvilisust ja vastumeelsust, on su vastus «ei» ning keha annab märku, et see ei ole sinu jaoks.

Põrna Autoriteedi puhul on äärmiselt oluline vältida mõistusest tulevat soovi neid signaale analüüsida ja mõistuslikult lahti harutada. Ära hakka otsustamise hetkel ratsionaliseerima. Seda võid teha pärast, kui oled oma Autoriteedi põhjal otsuse juba ära teinud.

Energiakeskused, mis määravad sisemise Autoriteedi tüübi.
Energiakeskused, mis määravad sisemise Autoriteedi tüübi. Foto: Shutterstock

Ego Autoriteet

Ego Autoriteeti omavad enamasti Manifesteerijad, kuna see loob otsese kanali kurgukeskuse ja egokeskuse vahel. Selle Autoriteediga inimesed lihtsalt loovad reaalsust oma sõnadega. Nende motoks on «kui tahan, et midagi juhtuks, siis panen selle juhtuma».

Ego Autoriteedi «jah» signaali puhul tunneb Manifesteerija, et teda kisub südamest millegi poole ja «ei» signaali puhul tõmbab justkui südames millestki eemale. Ent selleks, et tõmbumist ja tõukumist kogeda, tuleb hakata oma häält kasutama ja rääkima.

Ego Autoriteet seisneb asjade sõnadesse panemises.Tuleb võtta egokeskuse kired ja neid verbaalselt väljendada. Kõik tuleb välja öelda ja siis kuulata iseennast neid sõnu ütlemas. Seejärel, tunnetades ära kas «jah» või «ei» signaali, tuleb vastavalt tegutseda.

Siin saab väga oluliseks, et kes on selle Manifesteerija ümber, kui ta oma kirge verbaalselt väljendab. Eesmärk on teisi informeerida, mitte nõu küsida ega hinnanguid saada. Manifesteerija ei tohiks end väljendada neile, kes teda potentsiaalselt ümber veenavad või maha teevad. Lase end juhtida sõnadest, mille oled kirglikult välja pursanud. See ei ole mõtisklev ega analüüsiv protsess, vaid loo oma sõnade ja tegude vahel pigem vabasid seoseid.

Hakka lihtsalt rääkima, mida sa tahad teha, kuula oma sõnu ja tegutse nende põhjal. Pead mööduma mõistusekeskusest, mis tahab analüüsida ja probleemi lahendada. Sinu eesmärk on ise algatada ja katalüseerida oma tegevust. Kuula sõnu, mida sa valid, ning ole oma tegevuses kindel. Sinu oma hääl juhib sind ning ego, süda ja tahe järgnevad sellele.

Väga harva on Ego Autoriteet ka Projektoritel. Sel juhul on ego keskusel side G-keskusega, mis annab elusuunaks sisemise kompassi. Aga nagu kõik Projektorid, peavad nad ootama ära reaalse kutse, et sellele vastata. Saanud kutse, peavad nad oma G-keskuselt küsima «mida mina tahan?» ning seejärel tunnetama, kas südames tõmbab selle poole või tõukab ära.

G-keskuse Autoriteet

G-keskus on seotud isiksuse, «mina olen» energiaga. Seal peitub meie identiteet ja indviduaalsus. Seda Autoriteeti saavad omada Projektorid.

Sellega kaasneb sügav sisemine teadmine. Võid leida end ütlemas, et sa lihtsalt tead. Sa ei tea miks või kuidas, aga sa tead, et sa tead. See on õrn ja peen sisemine teadmine, kas miski on sinu jaoks õige või mitte. Ainult sina üksi mõistad selle tundmuse tähendust. Sa ei pea tegema muud, kui sellega tutvuma ja seda usaldama.

Mõned inimesed kogevad füüsilist aistingut rinnakus, mis tekib koos teadmisega, kuid sinu puhul võib see anda märku teisiti. Sind võib aidata, kui annad oma sisemisele teadmisele hääle ja räägid sellest. Eesmärk pole teisi informeerida ega nende arvamust küsida. Lase see kogemus läbi sõnade välja ning lihtsalt kuula iseennast. Küsi endalt, kas see teeb sind õnnelikuks? Kas oled liikumas õiges suunas? On see mõeldud sinu jaoks? Seejärel kuula, mida sa ütled.

See võib nõuda teatavat haavatavust, nii et räägi oma kutsetest inimestega, kelle energiad sulle sobivad.

Keskkonna Autoriteet

See Autoriteet saab olla üksnes Mentaalsetel Projektoritel (defineeritud vaid kurgutšakra ja sellest kõrgemal olevad keskused). Toetud tugevalt oma mõistusekeskusele ning pead kuulama hoolega, kuidas su ideed läbi teiste tagasi kajavad, et leida rohkem selgust. Sul on vaja kuulata iseennast läbi teiste. Mitte kunagi ei tohiks teha otsuseid läbi mõistuse. Rääkimine võimaldab sul mõista, mida sa oma otsuse suhtes tegelikult tunned.

Kõik inimesed ei ole sulle head kuulajad ja peegeldajad - ka nende energia peab sinuga sobima. Kuna nii paljud sinu energiakeskustest on avatud, oled teiste inimeste mõjutustele äärmiselt vastuvõtlik. Pead jälgima armutult, milliseid energiaid sa enda ümber lased. Mõtle, milliste inimeste energiaga sa soovid seguneda, kui arutad mõne kutse üle. Kuula, mis sul ENDAL on öelda, ning tegutse siis vastavalt.

Sinu jaoks on äärmiselt oluline keskkond ja inimesed, kes sind ümbritsevad. Need mõjutavad sind rohkem, kui paljusid teisi, seega vali hoolega. Ja pea meeles, et väldiksid üksnes mõistusliku analüüsi põhjal otsustamist.

Kuu Autoriteet

See Autoriteet on üksnes Reflektoritel.

Ka selle Autoriteedi puhul tuleb enne tegutsemist oma otsusest teistega rääkida ja jälgida, mis tundeid see iseendas tekitab. Lisaks peavad Reflektorid ootama 28 päeva ehk terve kuutsükli, enne kui nad lõpuks otsustavad. Reflektorid peavad tunnetama, kuidas erinevad tegutsemissuunad resoneeruvad iga nende väravaga (pisikesed numbrid energiakeskuste äärtel Inimese Disaini kaardis) ning ühe kuutsükli jooksul liigub Kuu kõikidest nendest väravatest läbi.

Oma erilise avatuse tõttu vali äärmiselt hoolega, keda sa enda ümber lased, kui räägid oma potentsiaalsetest plaanidest. Kuula, mis SUL on öelda, räägi sellest veelkord, kuula end jälle, pese ja loputa korduvalt 28 päeva ning alles siis tee otsus ja tegutse.

Märksõnad
Tagasi üles