EESTI FILM Ilmus «Talve» tegijate uue Lutsu-filmi «Soo» ametlik treiler

Spekter
Copy

Täna avaldasid «Talve» tegijad oma uue Lutsu-ainelise mängufilmi «Soo» ametliku kinotreileri. Maailma ajaloo murranguliste hetkede taustal lahti rulluvas ajastufilmis põimuvad omapärase atmosfääriga põnevik ning samavõrd kaasahaarav armastuslugu. Kinodesse jõuab film 20. augustil.

 

Põnevusest pakatav armastusfilm viib vaataja 1917. aastasse, kui Euroopas möllab esimene maailmasõda ja Eesti idapiiri taga pulbitseb revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten) naaseb Pariisist venna sootallu. Tahtmatult mässib ta end konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga (Martin Kork), kes ahistab Metskassina tuntud kohalikku salapärast kaunitari Hildat (Hanna-Ly Aavik). Loomult edev Toomas avastab end peatselt keset võitlust armastuse eest, kusjuures panuseks on ei rohkem ega vähem kui tema enda elu.

Teistes osades astuvad üles Liis Remmel, Grete Kuld (Klein), Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal.

Režissöör Ergo Kulla ja stsenarist Martin Alguse eelmine film «Talve» tõi Eestis kinodesse 150 000 vaatajat. «Soo» jätkab Lutsule omastel, kuigi oluliselt müstilisematel radadel ning toob vaatajani taas Oskar Lutsu armastatud lugude säravad kangelased.

Üle 67 aasta jõudis poelettidele ka «Soo» raamatu uustrükk, mis sedapuhku on täiendatud rohkete fotodega filmi võtteplatsilt. Raamat on läinud tagasi juurte juurde ja see avaldati kogu oma aus ja hiilguses 1914. aasta originaaltekstina.

Vaata treilerit:

 
Tagasi üles