P, 29.01.2023

Pernova loodusmaja akvarist avaldas, mis järelnähud tal pärast haruldast korallimürgistust olid

Getter Trumsi
, Reporter-toimetaja
Pernova loodusmaja akvarist avaldas, mis järelnähud tal pärast haruldast korallimürgistust olid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pärnu Pernova loodusmaja akvarist Andry Kikkull sattus aprilli alguses haruldase korallimürgistusega haiglasse.
Pärnu Pernova loodusmaja akvarist Andry Kikkull sattus aprilli alguses haruldase korallimürgistusega haiglasse. Foto: Kuvatõmmis "Ringvaate" saatest

ETV eilse «Ringvaate» avalugu oli pühendatud akvarist Andry Kikkullile, kes sai Pärnu Pernova loodusmaja mereakvaariumi kolimisel haruldase korallimürgistuse. Kikkull rääkis, kuidas ta end tunneb ja kas juhtum on tema tööd akvaristina kuidagi mõjutanud.

Pärnu Pernova hariduskeskuses paiskus 9. aprillil mereakvaariumi kolimise käigus õhku mürk palütoksiin, mille tõttu pöördus Pärnu haiglasse 11 haigusnähtudega töötajat. Neist ainsana kirjutati haiglasse sisse akvarist Andry Kikkull, kes akvaariumi sisse seadis.

Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla avaldas aprillis, et see on keeruline ja ainulaadne juhtum Eestis ja kogu maailmas. «Tegu oli harvaesineva, spetsiifilist taktikat ja erivarustust nõudva ning pika kestusega sündmusega,» tõdes Soodla. Asjaolusid raskendas tõik, et Eestis ei saa seda ainet laboris diagnoosida, vahendab Pärnu Postimees.

Märksõnad
Tagasi üles