P, 28.05.2023

EESTI FILM ⟩ «Eesti matuse» publik näeb kinoseansi eel Andrus Kivirähki lugu «Kaka ja kevad»

Spekter
Facebook Twitter
Comments
«Eesti matuse» eel näeb samuti Andrus Kivirähki loomingul põhinevat lühifilmi «Kaka ja kevad».
«Eesti matuse» eel näeb samuti Andrus Kivirähki loomingul põhinevat lühifilmi «Kaka ja kevad». Foto: A Film Eesti / kaader filmist

4. juunil kinodesse jõudva «Eesti matuse» eel hakkab kinodes jooksma uus Eesti lühifilm, Andrus Kivirähki ainetel valminud «Kaka ja kevad». 

«Kaka ja kevad» räägib melodramaatilise loo igatsusest, sõprusest, armastusest, selle sünnist ja surmast. «Tihti sureb armastus, tihti surrakse armastuse nimel ja armastatuga koos. Et aga eluring toimiks, on armastust alati vaja!» seisab filmi tutvustuses. 

Peategelane Kaka sünnib ühel imelisel kevadpäeval «tänu» hulkuvale koerale. Ta saab sõbraks Varblasega, kes talle elutarkusi õpetab. Oma vastvalminud majakeses vaatab Kaka Varblase ja ta armastava pere toimetusi läbi sügise ja talve ning Kakalgi tekib tunne, et ta tahaks omale kaasat. Kevade tulles avastab Kaka oma majakese kõrvalt imeilusa Võilille, kelle ta viivitamatult omale naiseks palub. Võilillepreilil pole abielu vastu kena Kakaga midagi. Kibekiiresti peetaksegi imeilusad pulmad!

«Pealtnäha lihtne ja selge lugu peidab endas mitut erinevat sõnumit, alates loodushoiust kuni sallivuseni erinevate tegelaste väljanägemise ja tunneteni,» märgivad filmitegijad.

4. juunil esilinastuv lühifilm on viiest lühifilmist koosneva filmikasseti pilootosa, mis jõuab tervikuna kinodesse 2022. aasta sügisel.

Filmi on tootnud A Film Eesti («Sipsik»). Filmi režissöör on samuti Andrus Kivirähki loomingul põhineva komöödia «Eesti matus» lavastaja René Vilbre ja produtsent Kristel Tõldsepp. Kakale annab hääle Mait Malmsten.

«Kaka ja kevad»
«Kaka ja kevad» Foto: A Film Eesti / kaader filmist
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles